Pokaż kategorie

Kosiarka elektryczna z napędem - HECHT 1863S 5in1

Kosiarka elektryczna o szerokości roboczej 46 cm. Pobór mocy 1800 W. Pojemność kosza 60 l. Kosiarka nadaje się do koszenia powierzchni do ok. 1000 m2. Silnik indukcyjny Pełny opis ▼

Cena z VAT 1 349.99 zł

Cena bez VAT 1 097.56 zł

Dostępny w sklepach HECHT

Pokaż dostępność w sklepach

Santander
Kup na raty

Wybierz opcję, która Ci odpowiada
Np. 135.00 zł + 10 ⨯ 135.00 zł

Oblicz

Zobacz dostępność Porównaj produkty

Kod towaru: HECHT1863S  |  Gwarancja: 24 miesiące

Kosiarka elektryczna z napędem - HECHT 1863S 5in1 Kosiarka elektryczna z napędem - HECHT 1863S 5in1

Opis przedmiotu

HECHT 1863 S jest to kosiarka, której zasadniczą różnicą w porównaniu do konwencjonalnych kosiarek, jest zastosowanie trójkołowego systemu jezdnego, którego największą zaletą jest skrętne przednie koło, zamontowane na sworzniu. Koło posiada blokadę stałej pozycji jazdy do przodu, oraz zwolnienie blokady do manewrowania urządzeniem.
W przeciwieństwie do innych kosiarek trójkołowych, które ze względu na wysoko osadzony środek ciężkości mogą być niestabilne podczas pracy, w naszej kosiarce środek ciężkości osadzony jest nisko, tuż przed tylnymi kołami, co sprawia, że przewrócenie kosiarki podczas pracy jest praktycznie nie możliwe. Tak wysoka stabilność jest w pełni porównywalna z kosiarkami wyposażonymi w 4 koła. Inną zaletą takiego rozwiązania jest to, że przez cały czas korzystania z urządzenia, wszystkie trzy koła mają styczność z podłożem, rozkładając ciężar równomiernie, powodując znaczne odciążenie operatora, oraz wydłużając żywotność obudowy oraz całej kosiarki.

Konstrukcja 3-kołowa, choć na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie zwykłej kosiarki, w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami, oferuje doskonałą manewrowość. Odblokowane przednie koło, umożliwia idealne koszenie trawnika wokół przeszkód. Jeśli posiadasz w ogrodzie dużą ilość krzewów ozdobnych, drzew, oczek wodnych, kwietników, i innych elementów ozdobnych, regularne koszenie trawnika za pomocą standardowej kosiarki może okazać się bardzo trudne. Z „trzykółką” wszystkie te przeszkody ominiesz bez żadnego wysiłku. Wykoszenie trawy wokół okrągłego basenu nie będzie już dla ciebie żadnym problemem.

Blokując przednie koło do jazdy w przód, kosiarka porusza się po linii prostej, czyli tak samo jak ma to miejsce przy normalnych kosiarkach 4-kołowych.

Elektryczna kosiarka osadzona jest na poczciwym stalowym podwoziu, który daje jej doskonałą sztywność i trwałość. W urządzeniu zastosowano bardzo mocny silnik indukcyjny, którego moc wynosi 1800 W. Załączenie napędu kosiarki jest bardzo proste, wystarczy nacisnąć dźwignię na uchwycie, by rozpędzić urządzenie do około 3,6 km/h.

Uwadze projektantów nie umknął również 60 l kosz z mechaniczną sygnalizacją napełnienia. Kosz w tylnej części posiada małą klapkę, która podnoszona jest za pomocą przepływu powietrza z wirnika kosiarki. Dzięki temu, w zależności od stanu zapełnienia kosza, klapka będzie otwarta lub zamknięta, informując o potrzebie jego opróżnienia.

Po podniesieniu zaślepki z boku obudowy, możliwe jest zamontowanie tunelu, służącego do wyrzutu bocznego skoszonej trawy, co jest szczególnie przydatne podczas cięcia zaniedbanego trawnika lub mulczowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, unikniesz ciągłego opróżniania kosza ze skoszonej trawy. Kolejnym dodatkiem jest zestaw do mulczowania, montowany do otworu wlotowego kosza, który w połączeniu z nożem o specjalnym kształcie, pozwala na drobne siekanie trawy. Tak rozdrobniony materiał, trafia do korzeni trawnika, działając jako naturalny nawóz. Taka praktyka chroni glebę przed utratą wilgoci, tym samym promując zdrowy wzrost trawnika.

Ciekawą funkcją kosiarki jest „EDGE CUTTING”. Dzięki specjalnym kształcie podwozia, z łatwością wykosisz trawę wzdłuż murów i płotów, praktycznie przy samej krawędzi. Wykończenie trawnika po koszeniu, za pomocą podkaszarki jest wtedy znacznie łatwiejsze i szybsze, a w wielu przypadkach nie jest to w ogóle konieczne.

Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego, operowanie kosiarką jest naprawdę proste. Jedyna jej wada jaką jest ograniczający ruchy kabel zasilania, równoważona jest przez prostotę uruchamiania, eksploatację, łatwiejszą obsługę, oraz znacznie zmniejszone koszty operacyjne.

Powyższy tekst opisujący funkcje produktu, w żadnym wypadku nie służy jako instrukcja obsługi urządzenia. Podczas użytkowania należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi, która jest dołączona do produktu.

 

Czytaj dalej

Dane techniczne

Rodzaj silnika Elektryczny, Indukcyjny
Moc 1800 W
Napęd Tak
Kosz 60 l
Waga 33 kg
Obudowa Metalowa
Szerokość koszenia 46 cm
Mulczowanie Tak
Edge Cutting Tak
Wyrzut boczny Tak
Średnica kół przód / tył 8/11 cali
Regulacja wysokości koszenia 25 - 75 mm
Zalecana powierzchnia koszenia 1000 m2
Koła na łożyskach Tak
Czytaj dalej


Powiązane towary 3

Kosiarka elektryczna - HECHT 1802 S

Kosiarka elektryczna - HECHT 1802 S

Kosiarka elektryczna z napędem i szerokością 46cm. Moc 1800W, pojemność kosza 50l. Silnik indukcyjny


999.99 zł z VAT
Gdzie kupić?
Kosiarka elektryczna - HECHT 1803 S 5 in 1

Kosiarka elektryczna - HECHT 1803 S 5 in 1

HECHT 1803 S 5 W 1 to elektryczna kosiarka rotacyjna z minimalnym stopniem obsługi oraz maksymalną wydajnością, która w wielu przypadkach rywalizuje nawet z najmocniejszymi kosiarkami spalinowymi. Za napęd noży odpowiada elektryczny turbo silnik o wysokim momencie obrotowym i mocy 1800 W.


1 099.99 zł z VAT
Gdzie kupić?
Kosiarka elektryczna z napędem - HECHT 1805 S 5 IN 1

Kosiarka elektryczna z napędem - HECHT 1805 S 5 IN 1

Kosiarka elektryczna o szerokości 46 cm. Pobór mocy 1800 W. Pojemność kosza 60 l. Z napędem. Kosiarka nadaje się do koszenia powierzchni do ok. 1000 m2


1 349.99 zł z VAT
Dostępny w sklepie internetowym Dostępny w sklepach stacjonarnych Darmowa dostawa