Pokaż kategorie

Odstąpienie od umowy

Drodzy Klienci, na tej stronie postaramy się bardziej szczegółowo wyjaśnić możliwość zwrotu towaru w terminie 14 dni.

 • Co właściwie umożliwia ten 14-dniowy okres?

  Prawo odstąpienia od umowy zakupu w terminie 14 dni bez podania przyczyny zostało wprowadzone z powodu niemożności przetestowania i obejrzenia towaru w momencie zakupu na odległość. Ten 14-dniowy termin ma zatem dać klientowi tę opcje w taki sam sposób, jak mógłby to zrobić osobiście w sklepie. W żadnym wypadku jednak ten okres nie jest przeznaczony na pożyczanie towarów na własne potrzeby.

 • W jakich okolicznościach obowiązuje prawo do zwrotu w ciągu 14 dni?

  W przypadku zawarcia umowy kupna na odległość, kupujący ma prawo zgodnie do odstąpienia od umowy kupna bez podania przyczyny w terminie 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru. W szczególnych przypadkach zwrot może być również dokonany przez firmę. Przepisy odstąpieniu od umowy kupna nie mają jednak zastosowania do towarów zarezerwowanych za pośrednictwem strony internetowej, a następnie zakupionych w jednym z naszych sklepów HECHT - Specjalista Ogrodnictwa. W tym przypadku umowa kupna nie jest negocjowana na odległość, tylko w sklepie stacjonarnym w taki sam sposób jak przy zwykłym zakupie.

 • Kiedy zaczyna się i kończy ten 14-dniowy okres?

  Ustawowy 14-dniowy termin zwrotu towaru zaczyna obowiązywać w dniu odbioru urządzenia. Jeśli więc zamówisz towar w naszym sklepie na przykład w czwartek, a w piątek go odbierzesz to 14-dniowy okres obowiązuje od soboty i trwa przez kolejne 14 dni kalendarzowych (nie roboczych). Jeżeli koniec tego okresu przypada na dzień wolny od pracy lub weekend, za ostatni dzień tego okresu przyjmuje się następny dzień roboczy.

 • Do kiedy należy zwrócić towar i poinformować o odstąpieniu od umowy?

  Jeśli zdecydujesz się skorzystać z 14-dniowego okresu zwrotu, musisz poinformować o tym sprzedającego na piśmie nie później niż w ostatnim dniu tego okresu - w przypadku wysłania decyzji pocztą list z decyzją należy wysłać do sprzedawcy nie później niż w ostatnim dniu 14-dniowego okresu zwrotu. Wycofanie można również przesłać pocztą elektroniczną, najlepiej w formie podpisanej kopii.

  Zakupiony towar musi zostać zwrócony po odstąpieniu od umowy jak najszybciej, tj. Bez zbędnej zwłoki, ale nie później niż w terminie 14 dni od odstąpienia.

 • Gdzie wysłać towar? Co dołączyć do paczki?

  Towar zakupiony w naszym sklepie internetowym można wysłać do oddziału HECHT w Bogdańcu k. Gorzowa Wielkopolskiego. Towary zakupione w naszym sklepie internetowym nie mogą być zwracane w sklepach naszych autoryzowanych partnerów i dystrybutorów, nie są to oddziały HECHT.

  Wraz z towarami nabytymi na podstawie umowy zakupu, jeśli towary są wysyłane przez przewoźnika, mogą Państwo złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolny sposób, również za pomocą przygotowanego przez nas wzoru formularza do odstąpienia od umowy. (pobierz tutaj). W przypadku osobistego zwrotu towaru wycofanie może zostać podpisane na miejscu. Oczywiście należy również przedstawić dowód zakupu, abyśmy mogli jak najszybciej przypisać i przetworzyć Twoje zgłoszenie.

  Koszt transportu towarów z powrotem do sprzedawcy ponosi kupujący bez zwrotu.

 • Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?

  Zwrot środków nastąpi tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 14 dni po odebraniu przez nasz zwróconego produktu. Koszt zwrotu towaru w tym przypadku ponosi kupujący. Konsument ma prawo zwrotu opłaty za wysyłkę, którą zapłacił przy zakupie towaru, ale w tym wypadku kwota jest zwracana w odniesieniu do najniższej możliwej ceny, po której towary mogły zostać dostarczone.

 • Dokumenty

  Formularz odstąpienia od umowy (pdf, 242 kB)