Baseny naziemne- łatwa instalacja, wysoka jakość

03. 06. 2020

Baseny naziemne- łatwa instalacja, wysoka jakość

Powoli nadchodzi lato i prawdopodobnie w tym roku będziemy wypoczywać więcej w domu. To może być impulsem do zakupu wysokiej jakości basenu ogrodowego. Jak to zrobić? Zdecydowanie najbardziej popularną opcją są baseny naziemne.

Wysoka jakość i łatwy montaż.

Wybierając basen naziemny nie musisz się martwić skomplikowanymi modyfikacjami ogrodu. Nie ma potrzeby ingerowania w glebę i kopania czegokolwiek, wystarczy płaska powierzchnia. W przypadku basenów naziemnych docenisz bardzo łatwą instalację i szybkość montażu - to naprawdę nie może być łatwiejsze i szybsze: przygotowujesz miejsce na basen, dopasowujesz podstawę do płaszczyzny, przygotowujesz matę do basenu, rozpakowujesz basen i montujesz.

Kolejną zaletą naziemnej konstrukcji jest to, że można ją łatwo przenieść lub złożyć. Docenisz też znacznie niższe koszty eksploatacji.

Jak dbać o basen i jakość wody?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyposażenia basenu.

Możesz rozbudować basen, na przykład za pomocą filtrów, nie zapomnij o mechanicznej higienie basenu - siatkach, szczotkach i odkurzaczach basenowych. Jeśli filtracja na to pozwala, utrzymanie basenu ułatwi odkurzacz. Za pomocą węża zwykle łączy się on bezpośrednio z odpieniaczem za pomocą reduktora. Odkurzacz jest zwykle wyposażony w szczotki, które usuwają brud z dna i ścian, a odkurzacz zasysa je do filtracji, gdzie zostają zebrane.

Dzięki chemii do basenów utrzymasz czystość wody przez długi czas. Bardzo ważne jest używanie testera do regularnego sprawdzania pH i zawartości chloru w wodzie oraz ciągłego dostosowywania jego poziomu w wodzie w razie potrzeby. Jeśli to zaniedbasz, glony mogą szybko zacząć się namnażać w wodzie. Obecność glonów lub niewłaściwa ilość chemikaliów w wodzie może powodować problemy zdrowotne. Dlatego zaleca się sprawdzanie wody dwa razy w tygodniu. Oprócz chloru można również stosować na przykład preparaty na bazie aktywnego tlenu - preparaty „tlenowe” są zwykle bardziej przyjazne dla ludzkiego ciała i środowiska; nie używaj jednak więcej niż jednego rodzaju środków dezynfekujących na raz. 

Na naszej stronie internetowej www.hechtpolska.pl znajdziesz zarówno baseny naziemne, jak i duży wybór akcesoriów basenowych.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować