Chciałbyś mieć własny kamper?

30. 08. 2022

Chciałbyś mieć własny kamper?

W ostatnich latach popularność kamperów i przyczep kempingowych rośnie. Niestety zakup nawet zupełnie nowego kampera jest dla wielu osób nieopłacalny finansowo. Alternatywą może być zakup używanej przyczepy kempingowej, ale do tego trzeba mieć samochód wyposażony w hak, a jeśli waga przyczepy jest wyższa niż 750 kg, do prowadzenia pojazdu nie wystarczy prawo jazdy grupy B.

Dlatego proponujemy zakup starszego vana, który w domu można przekształcić w małego kampera. Jeśli waga auta nie przekracza 3,5 t wystarczy Ci prawo jazdy kategorii B. Wprawny majsterkowicz może dokonać przebudowy auta w domu, w ogrodzie w ciągu kilku dni i potrzebuje tylko podstawowych narzędzi, wiertarki, piły tarczowej i wyrzynarki.

Istnieje wiele instrukcji, jak to zrobić zarówno na YouTube, jak i na różnych stronach internetowych lub forach dyskusyjnych. Bez problemu zmieścimy wygodne łóżko, aneks kuchenny ze zlewozmywakiem, lodówką i kuchenką, jadalnię oraz strefę prysznica z toaletą w zwykłym aucie użytkowym wielkości Forda Transita. Ważne jest jednak, aby zmiana z vana na samochód kempingowy została zarejestrowana przez odpowiedniego technika. W przeciwnym razie możesz mieć kłopoty. W razie wypadku istnieje również ryzyko, że firma ubezpieczeniowa nie zapłaci, ponieważ w samochodzie jest nielegalna instalacja. Instrukcje jak dokonać takiej zmiany znajdziesz w instrukcji serwisanta.

Inne akcesoria są również ważne na kempingu, takie jak stół kempingowy i krzesła. Takie meble powinny być na tyle solidne, a jednocześnie nadające się do przechowywania, aby dobrze zmieściły się w samochodzie. Wśród nich są na przykład meble HECHT FOLDIS, których krzesła są tak wygodne, stabilne i mocne jak zwykłe krzesło w domu po rozłożeniu. Stół o długości 180 cm i szerokości 74 cm pozwala na zorganizowanie małej biesiady na polu namiotowym. Jednocześnie po złożeniu tworzy walizkę 95 x 74 x 8 cm, która zmieści się również w bagażniku zwykłego auta osobowego.

W porównaniu z namiotem lub przyczepą kempingową, domek mobilny ma jedną wadę. Gdy chcesz wyjechać z kempingu na wycieczkę lub zakupy, zawsze musisz wszystko spakować, aby móc wyjechać samochodem. Ale nawet to ma swoje rozwiązanie. Zabranie ze sobą e-rowerów czy hulajnóg elektrycznych rozwiąże ten problem.

Rower elektryczny można wozić na bagażniku podwieszonym do auta, ale wiąże się to z ryzykiem. Wszystko, co widać na zewnątrz samochodu, może kusić złodziei. Zwykły e-rower zajmowałby dużo miejsca w samochodzie, ale np. składany e-rower HECHT COMPOS nie ma problemu z zamknięciem w aucie na noc, a i tak będzie wystarczająco dużo miejsca na wygodny nocleg.

Być może zastanawiasz się, jaki był pomysł na elektryczną hulajnogę? HECHT TERRIS, choć wygląda jak większy skuter, to tak naprawdę pełnoprawna hulajnoga z homologacją drogową. Do prowadzenia pojazdu potrzebne jest tylko prawo jazdy AM lub B. Potrafi przejechać na jednym ładowaniu do 50 km, dzięki czemu umożliwia wycieczki w pobliską okolicę lub wypad na zakupy. Silnik elektryczny o mocy 3 kW można poczuć natychmiast po wciśnięciu gazu, a solidna konstrukcja wytrzyma nawet wyprawy w trudniejszy teren. Kierownicę można łatwo złożyć, dzięki czemu łatwo mieści się w kamperze.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować