Co jeszcze można robić w ogrodzie do końca lata?

28. 07. 2021

Co jeszcze można robić w ogrodzie do końca lata?

Sierpień to miesiąc, w którym niektóre żywopłoty będą wymagały cięcia kształtującego. Najbardziej odpowiednie do tego celu są nożyce do żywopłotu, które łatwo i szybko przytną jednocześnie szeroki pas cienkich gałęzi za pomocą długiej listwy, której cięcie nożyczkami zajęłoby więcej czasu. Latem jednak cięcie powinno być delikatne, nie powinno być zbyt głębokie. W ciepłe dni rośliny mogą szybciej wysychać poprzez cięcie, a latem lepiej rozwijają się różne choroby i szkodniki. Dlatego lepiej odłożyć głębokie cięcia odmładzające do wczesnej wiosny.

Jeśli na drzewach owocowych i ozdobnych pojawią się szkodniki, konieczna jest szybka interwencja. W przypadku większości owadów wymagane będą opryski owadobójcze. Na inne zwykły środek owadobójczy nie pomoże i być może będziesz musiał skorzystać ze specjalistycznych zabiegów.

Jeśli twoje rośliny zostały zaatakowane przez mszyce, możesz kupić różne produkty chemiczne przeznaczone na te szkodniki.

Pod koniec lata nie jest już dobra pora na przycinanie drzew. Nadal możesz usunąć niektóre pędy, ale nie rób większych cięć.

W drugiej połowie lata prawdopodobnie będziemy mieli kilka ciepłych dni, które zachęcą do kąpieli w basenie. Dlatego nie zapomnij o uzdatnianiu wody. Sprawdź wartość pH i porównaj ją z zakresem pH 7 - pH 7,4. Wtedy skuteczność chloru będzie najwyższa, dzięki czemu nie będziesz musiał niepotrzebnie dodawać go do wody. Ostrożnie usuń cały brud z basenu. Jednak słoneczne i ciepłe dni będą się stopniowo zmniejszać, a woda będzie coraz zimniejsza. Można jednak przedłużyć sezon kąpielowy, np. podłączając do basenu panele słoneczne. Dzięki nim słońce tracąc letnią moc będzie podgrzewało wodę w basenie jeszcze przez kilka tygodni.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować