Letni grill: przepis na chłodny napój bezalkoholowy.

11. 07. 2023

Letni grill: przepis na chłodny napój bezalkoholowy.

Lato to czas, kiedy zdecydowanie wolimy odpoczynek na świeżym powietrzu niż w domu. Korzystamy z każdej okazji do tego, aby być bliżej natury i korzystać z ładnej pogody. Jednym z najlepszych sposobów, aby cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu jest grillowanie.

Kiedy siedzisz w cieniu pod ładną pergolą lub na tarasie, oczarowany zapachem jedzenia i delikatnym dymem węgla drzewnego z grilla, po prostu czujesz, że jesteś we właściwym miejscu. Ta strefa relaksu zapewnia idealne miejsce do gotowania, bez przymusu siedzenia w gorącej, domowej kuchni i gotowania obiadu.

Chociaż klasyczny grill węglowy wymaga bardziej złożonego przygotowania i czasu nagrzewania niż grille gazowe lub grille elektryczne, wysiłek ten jest z pewnością wart końcowego efektu. Niepowtarzalny aromat dymu i charakterystyczny smak, jaki węgiel drzewny nadaje potrawom sprawia, że każdy kęs jest niezapomniany. Od soczystych steków po chrupiące warzywa, dania z grilla mają szczególny urok, którym można delektować się tylko na świeżym powietrzu na grillu. Wartość dodana naturalnego drewna nadaje potrawom niezapomniany smak, który trudno odtworzyć innymi metodami gotowania.

Letnie siedzenia na świeżym powietrzu dają również możliwość delektowania się różnorodnymi schłodzonymi napojami. Możesz spróbować na przykład bezalkoholowego napoju mieszanego Summer Breeze:

Składnik:

120 ml wody gazowanej

60 ml soku ananasowego

30 ml soku żurawinowego

15 ml soku z cytryny

1 łyżeczka miodu (do smaku)

Lód

Plastry ananasa i żurawiny (do dekoracji)

Przepis:

Napełnij wysoką szklankę lodem.

Dodaj wodę gazowaną, sok ananasowy, sok żurawinowy i sok z cytryny.

Dodaj miód i dokładnie wymieszaj, aż miód całkowicie się rozpuści.

Udekoruj szklankę plasterkiem ananasa i żurawiny.

 

Dzięki temu prostemu przepisowi możesz delektować się Summer Breeze - orzeźwiającym napojem bezalkoholowym, który przyniesie Ci przyjemne uczucie letniego orzeźwienia.

Grill to po prostu świetna okazja, aby podzielić się radością z przyjemnej pogody i smacznych potraw z bliskimi osobami. Przyjaciele i rodzina mogą gromadzić się wokół grilla, rozmawiać, śmiać się, dobrze się bawić. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i tworzenie wspomnień, które trwają wiecznie.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować