Znajdź nowe zastosowania dla starych mebli w ogrodzie!

11. 07. 2023

Znajdź nowe zastosowania dla starych mebli w ogrodzie!

Nic nie trwa wiecznie! Nawet najwyższej jakości meble ogrodowe w końcu tracą swoją wytrzymałość i ładny wygląd. Pomimo odpowiedniej konserwacji i dbania o nie, przychodzi czas, kiedy stoły, krzesła lub ławki są już tak stare, że ich dalsze użytkowanie jest niebezpieczne i konieczne jest kupienie nowych mebli. Szkoda byłoby jednak od razu wyrzucić stare meble, ponieważ w ogrodzie można znaleźć dla nich zupełnie nowe, ciekawe zastosowanie.

Możesz wzmocnić drewniane meble, aby były stabilne, nieistotne, że nie będą już tak solidne jak wcześniej. Zedrzyj stary lakier papierem ściernym i nałóż warstwę nowego lakieru. Nie bój się eksperymentować z kolorami. W ogrodzie wyróżnią się różne pastelowe odcienie niebieskiego, czerwonego i zielonego.

W przypadku starego krzesła możesz wyciąć otwór w siedzisku, w którym wkładasz doniczkę. Posadź go między roślinami kwitnącymi.

Nie wiesz, co zrobić ze starą komodą? Pomaluj ją wesołymi kolorami. Użyj uchylonych szuflad jako skrzynek na kwiaty. Wyciągnij je tak, aby tworzyły rodzaj schodów i zabezpiecz, aby się nie zamknęły. Umieść nieprzepuszczalną folię w środku, aby drewno nie gniło w kontakcie z wilgotną ziemią. Posadź w szufladach kwiaty, a szafki mogą być używane do przechowywania narzędzi. Umieść więcej doniczek i dekoracji na komodzie i w ten sam sposób można również użyć biurka z szufladami.

Jeśli meble są całkowicie zniszczone, możesz użyć tylko niektórych ich części. Uwolnij swoją wyobraźnię lub zainspiruj się zdjęciami...

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować