Drugie życie mebli w ogrodzie.

20. 05. 2024

Drugie życie mebli w ogrodzie.

Meble ogrodowe to podstawowy element wyposażenie każdego domu z ogródkiem. Niezależnie od tego, czy jest to ławka przy domu, czy zestaw stół z krzesłami i ławką na tarasie, niemal w każdym ogrodzie znajdziemy jakiś mebel.

Jednak żywotność mebli ogrodowych nie jest nieograniczona. Przez cały rok meble są narażone zarówno na deszczowe, jak i słoneczne dni, a zmiany temperatury i wilgotności zbierają bezlitosne żniwo, pomimo systematyczne konserwacji i pielęgnacji. Pewnego dnia zatem nadejdzie taki dzień, w którym nawet nowy lakier nie zachowa swojego wyglądu, bądź też jego dalsze użytkowanie może nie być w pełni bezpieczne. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak wymienić go na nowy. Szkoda jednak wyrzucić stary mebel ogrodowy, który może służyć jeszcze kilka lat.

Czasami np. jedno krzesło ogrodowe z kompletu ulega zniszczeniu, więc kupujesz nowy zestaw i zostaje Ci kilka starych krzeseł, które są jeszcze mocne, może tylko trochę zużyte. Jeśli nadal można je bezpiecznie używać, pomaluj je nową warstwą farby i nie bój się eksperymentować.

Pamiętaj jednak, że nawet zużyte meble ogrodowe nie powinny stać po prostu w trawie. Nie tylko kontakt z mokrym podłożem nie byłby dla nich korzystny, ale przede wszystkim nogi mebli mogłyby łatwo zapaść się w miękką ziemię, a krzesło lub ławka mogłyby się przewrócić. Poza tym, gdyby po prostu stały na trawniku, przy każdym koszeniu trzeba by je przesuwać. Dlatego warto wyposażyć swój sekretny kącik w solidną powierzchnię, oczywiście idealna będzie nawierzchnia lub mały taras z palet.

Czasem jednak zdarza się, że stół, krzesło czy ławka jest już na tyle wątła, że ​​dalsze jej użytkowanie było ryzykowne. Nawet wtedy mogą znaleźć nowe przeznaczenie w ogrodzie. Dzięki doniczce i umiejętnie dobranym kwiatom mogą służyć jako gustowna dekoracja przez kilka lat. Można jednak w ten sam sposób wykorzystać wycofane meble z domu.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować