Jak dbać o meble ogrodowe, aby wydłużyć ich żywotność?

01. 06. 2021

Jak dbać o meble ogrodowe, aby wydłużyć ich żywotność?

Wreszcie doczekaliśmy się ładnej, słonecznej pogody! Temperatury przyjemnie rosną. Czas więc w pełni wykorzystać meble ogrodowe- krzesła, fotele, zestawy mebli, leżaki, pergole, altany, huśtawki, parasole ... Bez większego problemu możesz zamienić swój ogród w piękny, super wygodny i przytulny "salon" 🙂 Pełen zieleni, kwitnących kwiatów i zapachu w pełni przebudzonej wiosny (a może i zapachu grillowanego mięsa). Jednak aby meble ogrodowe zachowały swoją funkcjonalność i piękny wygląd trzeba poświęcić im trochę pracy i uwagi. Ilość niezbędnego czasu zależna jest od materiału wykonania mebli:

1) Meble ogrodowe METALOWE są świetne, ponieważ nie wymagają zbytniej pielęgnacji. Przykładem takich mebli jest luksusowy zestaw HECHT BERGAMO SET https://www.hechtpolska.pl/HECHT-BERGAMO-SET-zestaw-mebli... Do jego konserwacji i czyszczenia wystarczy szmatka i ciepła woda z dodatkiem kropli detergentu. Nie należy jednak narażać mebli metalowych na długotrwałe działanie deszczu lub wilgoci. Wskazane jest również ustawienie ich na solidnym podłożu, ponieważ gdyby meble stały bezpośrednio na trawie lub ziemi przez kilka lat, mogłyby zacząć korodować. Wtedy musiałbyś popracować na usunięciem korozji oraz pomalowaniem uszkodzonego obszaru w tym samym kolorze.

2) Meble ogrodowe DREWNIANE to "klasyka", ale jeśli są narażone na działanie warunków atmosferycznych, należy o nie dbać. Każdy rodzaj drewna wymaga nieco innej konserwacji- dlatego zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą sprzedaży HECHT w celu dobrania odpowiedniej metody pielęgnacji. Mimo wszystko w przypadku mebli drewnianych warto na początku każdego sezonu zabezpieczyć powierzchnię odpowiednim impregnatem.

3) Meble ogrodowe SZTUCZNY RATAN są w przeciwieństwie do naturalnego rattanu w zasadzie bezobsługowe. Zaszkodzić im może tylko mróz oraz temperatury 40° C i wyższe.

4) PLASTIKOWE meble ogrodowe idealnie nadają się do wyczyszczenia ciepłą wodą i detergentem. Do czyszczenia nie używaj natomiast szorstkich materiałów (np. szczotki), zarysowania plastiku mają niekorzystne konsekwencje- wewnątrz rys dodatkowo osadzałby się brud. Nie wystawiaj również plastikowych mebli na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ mogą na nich tworzyć się żółte plamy. Ważną częścią pielęgnacji tworzyw sztucznych jest częsta kontrola ewentualnych pęknięć, dzięki czemu są one mocne i bezpieczne.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.




Może Cię zainteresować