Przeszkadzają Ci chwasty rosnące w szczelinach?

31. 05. 2021

Przeszkadzają Ci chwasty rosnące w szczelinach?

Chwasty rosnące między kostką brukową lub w spoinach chodników i tarasów można wyeliminować na wiele sposobów. Można je skutecznie zwalczać różnymi różnymi środkami chwastobójczymi, ale jeśli nie chcesz używać chemii w ogrodzie, możesz wypróbować kilka naszych wskazówek, które mogą być równie skuteczne.

Chwasty można usunąć mechanicznie.

Wycinanie chwastów ze szczelin szpachelką lub starym nożem jest najlepsze. Z drugiej strony wymaga najwięcej pracy. Młode i mniejsze rosnące rośliny można również stosunkowo skutecznie usunąć przy pomocy myjki ciśnieniowej. Obecnie na rynku dostępne są również środki do czyszczenia spoin, które pozwalają usunąć chwasty za pomocą pędzla.

Możesz również wypalić chwasty za pomocą opalarki lub palnika do chwastów, który jest specjalnie zaprojektowany do tego zadania. Jednak podczas palenia należy uważać, aby niczego nie uszkodzić.

Możesz również posypać chwasty popularnymi środkami, które znajdziesz w domu. Dobrym pomysłem może być użycie gorącej wody po ugotowaniu ziemniaków. Wrząca woda może uderzyć w korzenie, a to, co nie niszczy ciepła woda, robi rozpuszczona w wodzie skrobia ziemniaczana.
Możesz też spróbować użyć zwykłego octu. Można go używać w postaci nierozcieńczonej lub zmieszać roztwór octu z solą i szczyptą płynu do mycia naczyń. Następnie rozpyl go opryskiwaczem. Uważaj jednak, aby nie trafić roślin, których nie chcesz zniszczyć. Dlatego używaj go przy bezwietrznej pogodzie, w czasie, gdy nie spodziewasz się, że deszcz zmyje roztwór w krótkim czasie, zmniejszając w ten sposób jego skuteczność.

Skuteczna jest również sama sól kuchenna. Tutaj również można ją rozpuścić we wrzącej wodzie i wlać do szczelin z chwastami. Pamiętaj jednak, że sól szkodzi wszystkim roślinom, a deszcz z czasem wprowadzi sól w glebę. Dlatego nie należy z nią przesadzać.

Prawdopodobnie nigdy nie zniszczysz całkowicie niektórych bardzo wieloletnich roślin. Pod kostką mogą się tworzyć rozległe korzenie, więc ich całkowite zniszczenie jest praktycznie niemożliwe. Licz raczej na to, że wygrana bitwa jest tylko chwilowa i będziesz musiał powtórzyć kampanię, by walczyć z chwastami.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować