Sprytny trik na bezpieczne zbieranie wiśni: Zrób zbierak z butelki PET!

06. 06. 2023

Sprytny trik na bezpieczne zbieranie wiśni: Zrób zbierak z butelki PET!

Czerwiec to miesiąc, w którym dojrzewające wiśnie kuszą nas swoimi słodkimi owocami. Jednak zbiór tych owoców może często stanowić problem, zwłaszcza jeśli rosną one na wysokich drzewach. Korzystanie z długiej drabiny może być niebezpieczne, gdyż nie tylko można uszkodzić gałęzie drzewa, ale także narazić się na upadek i kontuzje. Na szczęście istnieje innowacyjny i prosty sposób na pokonanie tego problemu.Wykorzystaj butelkę PET do stworzenia skutecznego zbieraka do wiśni. Pomysł ten pozwala na wygodne zbieranie wiśni z poziomu gruntu, bez konieczności korzystania z drabiny lub trudnych procedur.

Do wykonania zbieraka (pot. grzebienia) do wiśni potrzebna będzie pusta butelka PET i długi uchwyt. Butelka PET powinna być solidna, nie używaj butelek przeznaczonych do przechowywania wody pitnej, które są cienkie i łatwo się odkształcają. Jako uchwyt może posłużyć wystarczająco długa żerdź lub na przykład uchwyt teleskopowy. Dodatkowym atutem uchwytu teleskopowego jest to, że jego długość można łatwo dostosować do wysokości, na której chcemy zbierać wiśnie.

Wytnij otwór przy dnie butelki, który posłuży jako wlot do zbierania wiśni. Otwór musi być wystarczająco duży, aby można było łatwo nabierać do niego owoce i zwężać się do wycięcia na tyle szerokiego na dole, aby przepuszczać tylko ogonki wiśni. Butelka będzie przymocowana do uchwytu szyjką w dół, więc wycięcie będzie skierowane w górę. Kształt otworu powinien być mniej więcej taki, jak pokazano na rysunku:

Po wycięciu otworu w butelce, przymocuj szyjkę do długiego uchwytu. Można to zrobić na przykład za pomocą taśmy klejącej. Uchwyt powinien być wystarczająco długi, aby dosięgnąć wiśni na wysokości i wystarczająco stabilny, aby można było mocno chwycić i zerwać wiśnie.

Narzędzie jest łatwe w użyciu. Wystarczy stanąć pod drzewem, zgarnąć kiść wiśni do środka butelki i delikatnie pociągnąć w dół, tak aby szypułki przeszły przez wąskie wycięcie w górnej części otworu. Następnie pociągnij nieco mocniej, aby oderwać zgromadzone owoce. Zerwane wiśnie wpadną bezpośrednio do butelki, którą można co jakiś czas opróżniać do kosza. W ten sposób można wygodnie "wyczesać" całe drzewo bez konieczności wspinania się na drabinę i ryzykowania upadku. Jest to szczególnie ważne dla osób, które boją się wysokości lub mają ograniczoną sprawność fizyczną.

Wykonanie zbieraka do wiśni z butelki PET i odpowiednio długiego uchwytu jest prostym i innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym wygodne zbieranie wiśni z wysokich drzew.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować