Czy wiesz jak może pomóc ci rozdrabniacz do drewna? Przygotowuje opał w ciągu kilku sekund!

05. 03. 2024

Czy wiesz jak może pomóc ci rozdrabniacz do drewna? Przygotowuje opał w ciągu kilku sekund!

Rosnące ceny energii często zmuszają nas do poszukiwania alternatywnych sposobów ogrzewania. Obecnie najtańszą opcją jest ogrzewanie drewnem. Choć nie jest to tak proste, jak przekręcenie termostatu na kotle gazowym czy elektrycznym, oszczędności mogą wynieść nawet połowę twoich obecnych wydatków. Do tego celu można wykorzystać nie tylko gotowe drewno kupowane od firm, ale również to, które zalega na działce czy ogrodzie w postaci gałęzi.

Jednak w tym przypadku pojawia się inny, mały problem. Gałęzie spalają się stosunkowo szybko, dlatego należy dołożyć ich więcej. Wycinanie ich piłą pojedynczo byłoby niekończącą się pracą. I tu właśnie pojawia się rozdrabniacz spalinowy!

HECHT 6645 to maszyna, która może ciąć gałęzie i kłody o średnicy do 12 cm z niesamowitą prędkością na kawałki o długości od 10 do 22 cm. Długość kłód i prędkość łupania zależą głównie od twardości używanego drewna.

Kłoda jest rozłupana sześcioma stalowymi nożami (zawsze para zwrócona ku sobie) i przy prędkości 230 obrotów na minutę trzymetrowa gałąź jest cięta błyskawicznie

Prawdopodobnie trudno oszacować, ile czasu zajmie przecięcie piłą dużej ilości drewna, ale z całą pewnością można powiedzieć, że będzie to kilkukrotnie dłużej niż 1 minuta. Pod tym względem łuparka jest zatem bezkonkurencyjnym pomocnikiem.

W przypadku HECHT 6645 wystarczającą moc zapewnia silnik spalinowy Ducar 457 cm3 OHV o mocy 15 KM z rozrusznikiem elektrycznym. W zestawie znajduje się również 120-litrowy worek do zbierania drewna. Wygodną obsługę umożliwiają duże koła jezdne oraz możliwość zaczepienia za pomocą dyszla np. do czterokołowca.

Dzięki łuparce możesz w mgnieniu oka i przy minimalnym wysiłku zapełnić drewutnię na całą zimę.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować