Jak sobie radzić na śliskich nawierzchniach?

01. 02. 2023

Jak sobie radzić na śliskich nawierzchniach?

Zastanawiasz się czasem, czy zimowa aura nie robi sobie z nas żartów? Jednego dnia jest zimno jak na Syberii, a następnego pogoda zachęca do założenia szortów. Rano zastanawiasz się, w co się ubrać, żeby po południu nie wyglądać głupio, bo w ciągu dnia temperatura ma się zmienić o 15°C.

Marznący deszcz potrafi w kilka minut zamienić suchą drogę w doskonałe i jednocześnie bardzo niebezpieczne lodowisko, po którym bezpiecznie można poruszać się tylko na łyżwach lub ze sprzętem wspinaczkowym. A może jest inny sposób?

Oczywiście najlepiej w ogóle nie poruszać się po oblodzonych drogach i narażać się na ryzyko nabawienia kontuzji. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których poruszanie się po śliskiej nawierzchni jest nieuniknione. Jednym z powodów może być na przykład konieczność zadbania o chodnik. Innym razem oblodzenie nawierzchni może nas po prostu zaskoczyć w drodze do domu z zakupów lub pracy.

W obu przypadkach pomóc może tzw. obuwie antypoślizgowe. Teraz wielu mogło pomyśleć: "Czy muszę nosić specjalne buty przez całą zimę?". Na szczęście nie. Nakładki antypoślizgowe na obuwie zmieszczą się bez problemu w worku, plecaku, a nawet w niektórych damskich torebkach. W każdej chwili możesz łatwo założyć nakładki na buty, a dzięki stalowym kolcom w ich podeszwach, możesz bezpiecznie poruszać się po gładkim lodzie.

Chociaż nakładki antypoślizgowe pierwotnie miały służyć jako akcesoria do pługów śnieżnych, szybko znalazły również inne zastosowanie. Wielu seniorów nie wyobraża sobie bez nich wyjścia z domu w czasie zimy. Nie zajmą dużo miejsca, a mogą oszczędzić wielu przykrych zmartwień.

Możesz je zamówić np. TUTAJ

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować