Sezon ogrodniczy 2024 puka do drzwi: czas przejrzeć swoje narzędzia i sprzęt.

20. 03. 2024

Sezon ogrodniczy 2024 puka do drzwi: czas przejrzeć swoje narzędzia i sprzęt.

Nawet jeśli pogoda nie zapowiada szybkiego nadejścia wiosny, tak naprawdę mamy tylko kilka tygodni, aby dokładnie przygotować się do nadchodzącego sezonu.

Jeśli jesienią starannie zabezpieczyłeś ogród oraz sprzęt, to z pewnością docenisz to dzisiaj będąc idealnie przygotowanym do sezonu.

Pierwsze dni wiosny to tradycyjnie czas, kiedy różnego rodzaju serwisy zapełniają się sezonowym sprzętem ogrodniczym, który uległ awarii po długim zimowym przestoju. Przyczyną może być stare paliwo, które zatkało układ paliwowy lub konserwacje i naprawy, które niektórzy właściciele zostawiają na ostatnią chwilę. Często są to także akumulatory uszkodzone, które uległy zniszczeniu przez mróz podczas niewłaściwego przechowywania lub nie nadają się już do ładowania, gdyż przez długi czas były całkowicie rozładowane.

Krótko mówiąc, maszyna może zaskoczyć różnymi awariami po zimowym przestoju, a najgorsze jest to, że terminy w serwisach w najgorętszym okresie mogą być odległe. Ogród, rosnąca trawa i inne rośliny niestety nie poczekają. Trawa będzie rosła radośnie, żywopłoty wypuszczą nowe pędy, a rabaty kwiatowe też trzeba odpowiednio przygotować, zasiać i posadzić.


Jak nie dać się zaskoczyć?

Pierwszym krokiem jest terminowy i dokładny przegląd maszyny. Sprawdź, czy nie trzeba uzupełnić oleju silnikowego, jeśli nie wymieniałeś go już jesienią, to teraz jest na to odpowiedni moment. Podobnie sprawdź, i w razie potrzeby wymień, filtry powietrza. Sprawdź kosiarkę, czy nóż jest odpowiednio ostry i czy nie jest zużyty na tyle, że wymaga wymiany. Sprawdź linki i Bowdeny, nasmaruj ruchome części i sprawdź czy wszystko chodzi płynnie i nigdzie nie ociera. Spróbuj odpalić silnik, posłuchaj czy gdzieś coś puka i silnik pracuje równo.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować