Pokaż kategorie

Czech Samurais testował 76-częściowy zestaw narzędzi HECHT 2076 na Dakarze.

29. 05. 2024

Narzędzia pracy są częścią życia zarówno mechaników jak i kierowców, przynajmniej podczas najtrudniejszego rajdu świata, Rajdu Dakar - tak po prostu jest. Niezależnie od tego, czy mechanicy są na kolanach w zajezdni, spawając blachę, czy po łokcie w silniku. Narzędzia pracy są ich codziennym partnerem.

Trzeba na nich polegać, czy to w składzie, czy w samym wyścigu.

W czeskich samurajach zespół przetestował 76-częściowy zestaw w walizce HECHT 2076. Wyposażenie standardowe: Zestaw wkrętaków, rękojeść wkrętaka, szczypce uniwersalne, szczypce dzielone, zestaw bitów, magnetyczny uchwyt bitów, grzechotka, zestaw kluczy bocznych, zestaw nasadek uniwersalny przegub, adapter grzechotki, adapter śrubokręta, drążek teowy, główka świecy zapłonowej, obudowa z tworzywa sztucznego. Po prostu wszystko, czego potrzebujesz w garażu, warsztacie lub na Dakarze, ładnie poskładane.

"Tak jak zwracam uwagę na moje ubrania wyścigowe, zwracam również uwagę na moje narzędzia. I to właśnie zapewnił mi HECHT na Dakar 2022. Zestawu narzędzi ręcznych używaliśmy na co dzień w bazie, gdzie mechanicy dzień i noc pracowali nad naszym wyścigowym Suzuki Samurai, a także nad samochodem pomocniczym Fiat Ducato. Zawsze coś się działo, coś było naprawiane, czy to wymiana silnika, czy naprawa doładowania w samochodzie eskortowym. Najgorsze jednak było, gdy próbowaliśmy ożywić zapieczony silnik na pustyni, gdzie często miałem ochotę rzucić narzędzia w piach. Nie z powodu jakości narzędzi, ale bezradności, że silnika na środku gorącej pustyni po prostu nie dało się naprawić. W Poszczególnych Etapach kładziemy znacznie większy nacisk na narzędzia pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Byliśmy pod ciągłą presją pracy i najmniejsze zawahanie mogło być fatalne w skutkach. Każdy etap dnia stawiał przed narzędziami inne wymagania - a narzędzia Hecht poradziły sobie z tym bez wahania! Kompaktowy, ale jednocześnie nie brakuje w nim rzeczy niezbędnych. Tak, my również zmagaliśmy się z wagą i przestrzenią, dlatego spodobała nam się kompatybilność walizki. Ollie Roučková, pilot czeskiego zespołu Samurais - Dakar 2022.

Foto: - Petr Šedivý

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.