Pokaż kategorie

HECHT po raz kolejny jest numerem jeden w sprzedaży motocykli elektrycznych

15. 04. 2024

Czy wiesz, jakie jest prawdopodobieństwo, że spotkany na drodze motocykl elektryczny będzie HECHT? Jest to prawie na 90% pewne.

Według informacji Stowarzyszenia Importerów Samochodów (SDA) w Czechach od 1 stycznia do 31 sierpnia 2022 r. zarejestrowano łącznie 572 motocykle elektryczne, z czego 486 to motocykle HECHT. Tym samym marka HECHT ugryzła prawie 85% rynku i tym samym uzyskała niesamowitą przewagę nad wszystkimi innymi markami. Drugie miejsce zajęła marka Kentoya z udziałem poniżej 3%, a na trzecim BMW z 2,1%.

Interesujące jest również porównanie sprzedaży wszystkich motocykli w podziale na marki, czyli zarówno klasycznych, jak i elektrycznych, niezależnie od pojemności silnika. Tutaj np. HECHT uplasował się na szóstym miejscu w sierpniu 2022 r., kiedy pierwsze miejsce zajęła HONDA, drugie marka CF Moto, trzecie Piaggio, pozostałe miejsca Yamaha i Kentoya. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że producenci ci skupiają się głównie na motocyklach z silnikami spalinowymi, to motocykle HECHT, które są wyłącznie akumulatorowe, mają stosunkowo duży handicap na tle tej konkurencji. Jednak potrafili sobie z tym poradzić więcej niż przyzwoicie.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.