Pokaż kategorie

Jesteśmy numerem 1 w sprzedaży skuterów elektrycznych w Czechach!

20. 04. 2024

W Czechach stale rośnie zainteresowanie motocyklami elektrycznymi, zwłaszcza skuterami elektrycznymi. Cieszymy się, że sieć sklepów Hecht - specjalista ogrodnictwa to bezkonkurencyjny numer jeden na rynku jednośladów elektrycznych. Co piąty zarejestrowany w zeszłym roku skuter elektryczny to HECHT.

W 2020 roku 19% całkowitej liczby sprzedanych skuterów stanowiła marka HECHT, udział pozostałych marek wyniósł 10% i mniej.

Według Centrum Badań Transportu (CDV) w Czechach w ubiegłym roku sprzedano łącznie 1584 motocykli elektrycznych, czyli o 30% więcej niż rok wcześniej. Obecnie w Czechach zarejestrowanych jest 5091 motocykli elektrycznych.

Dyrektor Centrum Badań Transportu Ing. Dr Jindřich Frič skomentował: „Warto przyjrzeć się rozwojowi rejestracji w czasie. Na początku minionej dekady wyglądało to na trend wzrostowy, który zatrzymał się w 2012 roku. W tym czasie niektóre firmy przestawiły się z motocykli na e-rowery. Od 2016 roku można zaobserwować roczny wzrost w tym segmencie pojazdów ”.

Pełen raport prasowy CDV można znaleźć TUTAJ

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.