Pokaż kategorie

Ollie trzecia na Dakarze 2023!

15. 04. 2024

Większości ludzi raczej nie przyszłoby do głowy, żeby wyrwać stertę złomu z pokrzyw na złomowisku, zabrać się za wymagające naprawy i modyfikacje, a potem wziąć udział w jednym z najbardziej wymagających wyścigów na świecie – Rajdzie Dakar. Wielu zawodników uważa za sukces, gdy uda im się ukończyć wszystkie etapy i szczęśliwie dojechać do mety. Oczywiście oznacza to nie tylko wykwalifikowanego kierowcę i zdolnego nawigatora, ale również zespół wykwalifikowanych mechaników, którzy potrafią przeprowadzać wszelkiego rodzaju naprawy pomiędzy poszczególnymi etapami. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę choćby poprzez wyposażenie ich w narzędzia naszej marki HECHT.

Kiedy Ollie Roučková wyruszała w zeszłym roku na Dakar, miała nadzieję, że uda jej się ukończyć wyścig, co też uczyniła. Tym większą radość sprawiło 3. miejsce w kategorii H0 na Dakarze 2023 oraz 51. miejsce w rankingu absolutnym.

Dakar 2023 został podzielony na 13 etapów, pomiędzy którymi zawodnicy mieli zaledwie 5 godzin snu, a mechanicy mogli ten czas wykorzystać na najpotrzebniejsze naprawy i konserwację. Podczas wyścigu samochód trzeba było wykopywać z piasku w sumie 6 razy, 2 razy uwalniano go za pomocą liny. Fakt, że Ollie schudła podczas wyścigu 4 kg, świadczy również o wymaganiach fizycznych.

Gratulacje!

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.