Marzec tuż za rogiem. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze rozpocząć sezon!

09. 04. 2024

Marzec tuż za rogiem. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze rozpocząć sezon!

Miłośnicy ogrodów nie mogą się doczekać, kiedy nadejdzie upragniona wiosna, wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca i wydłużającymi się dniami. Marzec to miesiąc, w którym jest chyba najwięcej pracy w ogrodzie w całym roku, ale to praca, która przynosi radość – wszak ogród będzie wtedy piękny przez cały nadchodzący sezon, jakby się odrodził.

Mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby ożywić swój ogród na wiosnę: od traktorów ogrodowych, kosiarek i pił łańcuchowych, po małe narzędzia.

Z jakich innych pomocników ogrodowych skorzystacie w marcu?

✔️ Aerator - gwarantuje, że będziesz miał w ogrodzie gęsty, jasnozielony trawnik przez cały rok. Aerator za pomocą zestawu noży przecina wierzchnią warstwę gleby i usuwa warstwę nieprzepuszczalną, złożoną z brudu oraz resztek skoszonej trawy, mchów i chwastów. Dzięki temu tlen, ciepło, wilgoć i składniki odżywcze przedostaną się do korzeni, a co za tym idzie, rozmnożą się nowe, zdrowe pędy trawy.

✔️Wykaszarka - wykona w Twoim ogrodzie więcej pracy, niż możesz sobie nawet wyobrazić! Kosi także wysoką, zarośniętą trawę. Radzi sobie w trudno dostępnym terenie (takim jak strome zbocza, rowy, wokół drzew i krzewów itp.), przecina cieńsze krzewy i drzewa, usuwa przerośnięte łodygi chwastów... Krótko mówiąc, za pomocą wykaszarki można „wyczarować" bajecznie wypielęgnowane, cudowne miejsce w Twoim ogrodzie.

✔️ Kultywator - jest tu po prostu żebyś nie musiał się męczyć, to Twój idealny pomocnik do ciężkich prac ręcznych. Teraz na wiosnę docenisz to podwójnie. Potrafi przekopywać i spulchniać ziemię (jego masywny, solidny mechanizm nożowy niestrudzenie obraca się w glebie na głębokość od 18 do 20 cm), a także może mieszać nawozy z ziemią czy też transportować cięższe ładunki, takie jak gałęzie lub odpady.

✔️ Bezprzewodowa piła do przycinania - dzięki niej łatwo i szybko przytniesz na większej wysokości gałęzie drzew owocowych i ozdobnych, np. gałęzie jabłoni czy gruszy. Pilarka jest cicha, ergonomiczna i niezwykle praktyczna (m.in. dlatego, że nie posiada kabli zasilających).

Marzec w Twoim ogrodzie nie musi być poświęcony tylko pracy, ale także relaksowi. Pod koniec miesiąca niektóre wieczory potrafią być już na tyle ciepłe, że można spróbować na przykład pierwszego grilla w roku – każdy z pewnością wybierze coś z naszej szerokiej oferty grilli ogrodowych.

 

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować