- Strona główna
- Narzędzia i sprzęt ogrodniczy
- Kultywatory i glebogryzarki ogrodowe
-
- Kosiarki do trawy
- Traktorki ogrodowe do koszenia trawy
- Aeratory i wertykulatory do trawy
- Podkaszarki do trawy (kosiarki żyłkowe)
- Kosy mechaniczne do trawy (wykaszarki)
- Kultywatory i glebogryzarki ogrodowe
- Programy akumulatorowe
- Sekatory ogrodowe
- Piły ogrodowe do cięcia drewna
- Łuparki do drewna
- Rozdrabniacze do gałęzi
- Ogrodowe dmuchawy i odkurzacze do liści
- Wózki i przyczepki ogrodowe
- Rozsiewacze sadownicze
- Pompy i hydrofory ogrodowe
- Myjki ciśnieniowe
- Zamiatarki do chodników
- Odśnieżarki i zamiatarki do śniegu
- Łopaty i pługi do śniegu na kółkach
- Opryskiwacze sadownicze i ogrodowe do roślin
- Szklarnie ogrodowe foliowe
- Tunele ogrodowe
- Kompostowniki ogrodowe
- Narzędzia ogrodnicze ręczne
- Akcesoria ogrodowe
-
- Narzędzia warsztatowe
- Elektronarzędzia
- Narzędzia akumulatorowe
- Spawarki i przyłbice do spawania
- Zamiatarki
- Betoniarki budowlane
- Piły do betonu
- Odkurzacze przemysłowe
- Kompresory warsztatowe
- Wiertnice glebowe
- Agregaty prądotwórcze
- Stoły warsztatowe
- Zagęszczarki i transportery
- Narzędzia pomiarowe do warsztatu
- Prostowniki samochodowe
- Akcesoria warsztatowe
- Ogrzewanie garażu i warsztatu
- Wciągarki elektryczne i ręczne
Kultywatory i glebogryzarki ogrodowe
W ofercie E-sklepu HECHT znajdziesz zarówno kultywatory, jak i glebogryzarki. Decyzja o wyborze konkretnego sprzętu powinna być podyktowana indywidualnymi potrzebami, wymaganiami w zakresie warunków, jakie panują w ogrodzie czy oczekiwaniami względem realizowanych prac w ogrodzie. Dowiedz się, co to jest i jak działa kultywator, kiedy lepszym wyborem będzie glebogryzarka i zdecyduj się na konkretny rodzaj takiego sprzętu. Nasze kompendium wiedzy pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję, a we właściwej kategorii znajdziesz najlepszy sprzęt do rozbijania ziemi. Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał grządkę ręcznie, doceni obsługę glebogryzarki. Można go stosować przez cały rok.Wiosną, a właściwie przez cały sezon, można go używać do przygotowania gleby w zależności od terminu sadzenia rośliny.
Czym różni się kultywator od glebogryzarki?
Kultywator bardzo często określany jest mianem glebogryzarki, chociaż działanie tych dwóch sprzętów jest nieco inne. O ile kultywator zagłębia się w glebę, spulchnia ją i napowietrza, o tyle nie rozbija grudek na gładko. Wydaje się, że glebogryzarka działa nieco sprawniej, ponieważ dodatkowo przygotowuje glebę pod wysiew, pozostawiając ją spulchnioną, napowietrzoną i idealnie gładką, bez brył ziemi.
Kiedy używa się kultywatora?
W przydomowym ogrodzie dba się nie tylko o rośliny ozdobne, ale również o równy, bujny i soczyście zielony trawnik. Aby jednak murawa była w znakomitym stanie, przed jej wysiewem należy odpowiednio przygotować grunt. Kultywator sprawdzi się w tym celu idealnie i uznaje się, że taki aerator uprawowy sprawdza się nawet lepiej, niż glebogryzarka. Warto jednak pamiętać, że kultywator używany jest przede wszystkim na dużych, rozległych terenach, jednak w małych, przydomowych ogródkach z powodzeniem można zastosować glebogryzarkę. Różnica działania tych sprzętów polega na tym, że zęby kultywatora nie obracają się, a jedynie wbijają w ziemię i wzruszają nią.
Do czego służą glebogryzarki?
Glebogryzarka sprawdzi się doskonale wszędzie tam, gdzie przed uprawą czy wysiewem należy spulchnić i napowietrzyć ziemię. Obracające się zęby urządzenia z łatwością wzruszą zbitą glebę i wyrównają ją, dzięki czemu automatycznie udaje się uzyskać dodatkowy efekt korzystny estetycznie. Glebogryzarka pozwala przygotować grunt pod uprawę roślin, sprawdzi się też do przygotowania ziemi na trawnik. Spulchnienie gleby sprawi, że będzie ona znacznie lepiej przyjmowała wodę i ewentualne nawozy. Co istotne, praca glebogryzarki jest nieoceniona również w pozbywaniu się chwastów. Ostrza urządzenia wyrywają niechciane rośliny z ziemi, dzięki czemu łatwiej można je usunąć.
Najczęstsze pytaniaZastanawiasz się nad zakupem kultywatora i potrzebujesz odpowiedzi na kilka pytań? Dowiedz się, jak wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.
Glebogryzarka elektryczna - HECHT 738
Glebogryzarka elektryczna o szerokości roboczej 36,5 cm. Moc 1000 W, średnica ostrza 20 cm. Waga 8,4 kg, noże 4x4.
Urządzenie wielofunkcyjne akumulatorowe - HECHT 1441
HECHT 1441 jest to akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje możliwość rozbudowania o dodatkowe opcjonalne akcesoria.
Glebogryzarka spalinowa - HECHT 752
Glebogryzarka spalinowa o szerokości 25 cm. Silnik o pojemności 52 cm3 o mocy nominalnej 1,5 kW. Noże uprawowe 4x4. Waga 14,3 kg
Glebogryzarka elektryczna - HECHT 732
Glebogryzarka elektryczna do gleby i podłoża. Moc 750 W, waga 8 kg, szerokość 32 cm, noże 4x4.
Glebogryzarka akumulatorowa - HECHT 7025
Glebogryzarka akumulatorowa. Szerokość robocza 20 cm, 4 x 4 noże uprawowe. Waga 3,4 kg. Bateria i ładowarka nie są dołączone
HECHT 00144163 - glebogryzarka do HECHT 1441
HECHT 00144163 to opcjonalne akcesorium do HECHT 1441 – akumulatorowej jednostki napędowej. Dzięki tej małej, ale zręcznej i mocnej glebogryzarce, w łatwy sposób rozdrobnisz glebę, oraz wymieszasz ziemię z kompostem lub nawozem.
Glebogryzarka elektryczna - HECHT 745
Glebogryzarka elektryczna o mocy 1500W. Szerokość 40cm pozwala komfortowo uprawiać niewielki ogródek.
Glebogryzarka elektryczna - HECHT 715
Glebogryzarka elektryczna o szerokości 40 cm. Noże 6x4. Moc 1500 W. Średnica noży 20,5 cm. Waga 11,6 kg.
Glebogryzarka spalinowa - HECHT 761
Silnik HECHT OHV 4-suwowy , moc 3 KM, noże 4x4, średnica 26cm, 1 bieg, szerokość 40cm, waga 34 kg
Glebogryzarka spalinowa - HECHT 784
Glebogryzarka spalinowa - HECHT 785
Glebogryzarka spalinowa o szerokości 32/50/84 cm. Silnik o pojemności 196 cm3 i mocy nominalnej 4,1 kW, 5,6. Średnica noży wynosi 38 cm. Waga 52kg.
Glebogryzarka spalinowa - HECHT 790 BS
Kultywator spalinowy o szerokosci 32/50/84 cm. Silnik o pojemności 208 cm3 i mocy 4,2 kW/5,7 KM. Średnica noży wynosi 38/50/84 cm. Waga 55kg.
Co jest lepsze glebogryzarka czy kultywator ogrodowy?
W przydomowych ogrodach lepiej sprawdzi się glebogryzarka, natomiast należy podkreślić, że wiele zależy od wymagań i indywidualnych preferencji inwestora. Jeśli zależy nam na odpowiednim przygotowaniu gruntu do wysiewu nasion roślin czy trawnika, glebogryzarka będzie idealna. Pozostawi grunt spulchniony, napowietrzony, pozbawiony chwastów, a dodatkowo równy i gładki, bez zbędnych grudek. Na roli i dużych terenach ogrodowych lepszym sprzętem będzie kultywator.
Czy glebogryzarka może zastąpić kopanie?
Nie ma wątpliwości, że glebogryzarka usprawni nawet najcięższą pracę w ogrodzie. Może zastąpić szpadel w ramach wykopywania grządek, pomoże też usunąć chwasty. Glebogryzarka nie nadaje się jednak do głębokiego kopania czy kopania ziemi tylko w konkretnym miejscu. Poradzi sobie natomiast doskonale w przypadku twardszej ziemi, ponieważ jej noże umieszczone są na obrotowym mechanizmie.
Czy glebogryzarka usunie stary trawnik?
Tak, glebogryzarka usunie stary trawnik, ale w tym celu warto wykorzystać glebogryzarkę separacyjną. Takie urządzenie jest doskonałe nie tylko w przypadku twardej ziemi, ale również gruntu zainfekowanego chwastami oraz tego, w którym znajdują się drobne kamienie. Obrotowe noże poradzą sobie z tego rodzaju problemem znakomicie.
Rodzaje napędów dla glebogryzarek i kultywatorów
Każdy, kto uprawiał ogród ręcznie, na pewno doceni pracę glebogryzarek oraz kultywatorów. Aby ten sprzęt mógł odpowiadać wszelkim wymaganiom, warto dobrać go odpowiednio. W ofercie sklepu HECHT znajdziesz glebogryzarki napędzane ręcznie, elektrycznie bądź urządzenia spalinowe. Te pierwsze sprawdzą się w małych ogródkach, glebogryzarka elektryczna musi mieć podłączenie do źródła prądu, jednak glebogryzarka spalinowa nada się do pracy na dużym terenie.
- Glebogryzarki elektryczne
Spulchniają glebę na głębokość 18-20 cm, sprawdzają się na niedużych terenach i w ogrodach, w których gleba jest raczej lekka i przepuszczalna. Zaletą takiej glebogryzarki jest nie tylko odpowiednie przygotowanie gruntu, ale również jej stosunkowo cicha i komfortowa praca.
- Glebogryzarka spalinowa
Silnik glebogryzarki spalinowej generuje większą moc, dzięki czemu jej głębokość robocza jest większa. Sprawdza się na rozległych terenach ogrodowych i uprawnych, których gleba jest twardsza. Glebogryzarka spalinowa emituje spory hałas i oczywiście spaliny.
Glebogryzarka separacyjna a tradycyjna
To właśnie glebogryzarka separacyjna uznawana jest za tą najbardziej efektywną. Jej duża moc pozwala na spulchnianie gleby twardej, z kamieniami czy starych trawników. Aby wybrać odpowiednią glebogryzarkę z oferty e-sklepu HECHT, dobrze przemyśl zakres realizowanych prac ogrodniczych i sprawdź, jakimi warunkami i cechami charakteryzuje się gleba, którą należy spulchnić.