Co robić zimą w zamarzniętym ogrodzie?

15. 01. 2024

Co robić zimą w zamarzniętym ogrodzie?

Kiedy ziemia zamarza na kamień, może się wydawać, że w ogrodzie nie ma nic do roboty. Nawet jeśli nie da się głęboko wkopać w zmarzniętą ziemię, nie możemy zapomnieć o niektórych aktywnościach.

Jeżeli w ogrodzie posiadamy wiecznie zielone drzewa i krzewy, należy je podlewać nawet zimą. Bayberry, bambusy, drzewa iglaste i inne rośliny zimozielone należy podlewać nawet zimą. Podlewanie należy jednak wykonywać w najcieplejszej części dnia, kiedy nie ma mrozów, aby woda wsiąkała aż do korzeni.

Regularnie sprawdzaj czy wiatr nie rozwiał ściółki lub słomy, która ułożona została wokół roślin jesienią, aby chronić korzenie przed mrozem. W razie potrzeby uzupełnij braki, żeby roślina nie zmarzła.

Nie wchodź niepotrzebnie na trawnik, gdy jest zimno. Zamrożony trawnik łatwo jest uszkodzić. Wiosną może okazać się konieczne odnowienie zdeptanych miejsc.

Poza możliwością cięcia i rąbania drewna do kominka lub pieca, w ogrodzie nie ma zbyt wielu innych zajęć.

Wykorzystaj wolny czas na zaplanowanie nowego sezonu w ogrodzie. Zaplanuj, co zasiejesz i gdzie zasiejesz.

Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie w miarę duży staw to doskonała okazja, żeby zimą pojeździć na nim na łyżwach. Oczywiście będzie to możliwe jedynie przy dużych mrozach, kiedy woda zamarznie, a lód będzie miał odpowiednią grubość.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować