Nagrzewnica - świetny sposób na ogrzewanie różnych pomieszczeń

03. 01. 2024

Nagrzewnica - świetny sposób na ogrzewanie różnych pomieszczeń

Nagrzewnice na gorące powietrze stają się coraz popularniejsze i idealnie nadają się do ogrzewania różnorodnych przestrzeni, takich jak budynki, hale przemysłowe, magazyny czy namioty podczas imprez plenerowych. Świetnie sprawdzą się także do osuszania nierównych konstrukcji czy też jako znacząca pomoc w kwestii powodzi.

Mobilne i wydajne

Nagrzewnice są urządzeniami o dużej mocy, a na rynku dostępnych jest ich kilka głównych modeli. Istnieją nagrzewnice gazowe, nagrzewnice olejowe lub nagrzewnice elektryczne. Ich działanie polega na tym, że specjalna turbina napędza zimne powietrze wokół grzałki. Gorące powietrze jest następnie wdmuchiwane w dużej objętości do ogrzewanych pomieszczeń. Dzięki temu nagrzewnica jest w stanie ogrzać nawet słabo zaizolowane i częściowo otwarte obiekty i z tego powodu wykorzystuje się je na budowach lub w słabo uszczelnionych halach.

Kolejną zaletą jest mobilność. Nagrzewnica pomimo swojej ogromnej mocy jest stosunkowo niewielkim urządzeniem, które z łatwością załadujesz do swojego samochodu. Można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb. Przykładowo na placu budowy z łatwością przeniesiesz ją do pomieszczenia, w którym aktualnie trwają prace.

Uwaga!!!

Nagrzewnice zaprojektowano tak, aby były mobilne i zapewniały wysoką wydajność grzewczą w pomieszczeniach, których nie można skutecznie ogrzać w żaden inny sposób. Wiąże się z tym także jedno istotne ograniczenie. Spalanie gazu czy oleju napędowego w sposób naturalny powoduje powstawanie gazów spalinowych zawierających tlenek węgla i inne substancje. Jednocześnie turbiny spalają tlen, dlatego można je stosować wyłącznie do ogrzewania wentylowanych pomieszczeń. W żadnym wypadku nie można ich używać w zamkniętej przestrzeni, która szybko wypełniłaby się spalinami. Niektóre modele nagrzewnic mogą być wyposażone w przewód odprowadzający spaliny z wylotu gorącego powietrza z turbiny.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować