Nie czekaj na uderzenie zimy!

13. 11. 2020

Nie czekaj na uderzenie zimy!

Mając długoterminową prognozę pogody z wielotygodniowym wyprzedzeniem, prawdopodobnie nie możesz polegać na meteorologach. Niektórzy wierzą w prognozy, inni przewidują zimę na podstawie tego, jak sama przygotowuje się do niej natura. Przygotowanie na surową zimę może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania niektórych zwierząt.

Często duża ilość śniegu to niedogodność, z którą musimy sobie jakoś poradzić. Jeśli śnieg w Twojej okolicy jest rzadkością to wystarczy zwykła łopata do śniegu, co możesz potraktować jako poranną rozgrzewkę. Jednak gdy przez wiele dni z rzędu pada śnieg, codzienna rozgrzewka staje się bardziej koszmarem. Jeszcze gorzej może być, jeśli musisz regularnie pokonywać dłuższe dojścia i drogi dojazdowe. Tutaj może pomóc odpowiednia technologia dostępna dla każdego.

Dzięki odśnieżarce praca przebiega bez wysiłku kilka razy szybciej niż męczące ręczne odgarnianie śniegu łopatą lub szuflą. Zazwyczaj nie jest konieczne kupowanie dużej maszyny silnikowej, aby wyczyścić kilka metrów kwadratowych od drzwi do bramy i od garażu do bramy. Często będziesz potrzebować tylko jednostopniowej odśnieżarki, która może być elektryczna lub obecnie nawet zasilana bateryjnie. Mają one tę wielką zaletę, że nie są tak hałaśliwe jak urządzenia spalinowe i wymagają jedynie minimalnej konserwacji. Zwykle dobrze radzą sobie z warstwą śniegu do 25 cm głębokości. Nie wolno jednak deptać śniegu.

Jeśli mieszkasz w górach, gdzie śnieg jest bardziej regularny niż na ciepłych nizinach, prawdopodobnie sięgniesz po dwustopniową maszynę z silnikiem spalinowym. Stalowy ślimak dwustopniowego frezu może wgryźć się nawet w twardy śnieg.  Dobrze wyposażone modele odśnieżarek mogą mieć kilka prędkości jazdy do przodu i do tyłu. W przypadku najlepiej wyposażonych modeli możesz również skorzystać z elektrycznego rozrusznika, reflektora lub podgrzewanych uchwytów.

W miejscach, w których większe zaśnieżone obszary trzeba tylko od czasu do czasu odśnieżyć, może się wydawać, że zakup odśnieżarki jednozadaniowej z silnikiem spalinowym to luksus, ponieważ maszyna będzie bezczynna przez większość roku. W takim przypadku zdecydowanie warto rozważyć zamiatarkę, którą można szybko przekształcić w odśnieżarkę. Szczotka może służyć przez cały rok do zamiatania brudu, jesienią do zamiatania opadłych liści, dodatkowo może być wyposażona w zasobnik, do którego będą zbierane zamiatane odpadki i liście. Szczotka radzi sobie również dobrze z niewielką warstwą śniegu.  Z łatwością możesz podłączyć również pług lub odśnieżarkę, który poradzi sobie nawet z grubą warstwą ubitego śniegu. A jeśli uznasz to za stosowne, za chwilę wyposażysz maszynę w szczotkę, którą bez problemu usuniesz z powierzchni resztki śniegu.

Wybrane modele zamiatarek można wyposażyć w mocną dwustopniową odśnieżarkę. Samą zamiatarkę można uzupełnić o pojemnik do zbierania zamiatanych odpadów lub liści, a także wyposażyć w pług śnieżny.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować