Domowy komfort z kominkiem

03. 09. 2020

Domowy komfort z kominkiem

Zbliża się koniec lata, dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz stopniowo spada.

Być może przez jakiś czas odkładałeś wymianę istniejącego pieca. Jeśli pominiemy fakt, że starsze piece mają często znacznie niższą sprawność cieplną niż nowoczesne piece, istnieje niebezpieczeństwo, że stare piece mogą być już trudne do uszczelnienia, a ich użytkowanie może być niebezpieczne.

Nowoczesne piece na drewno mogą być również ciekawym dodatkiem do aranżacji wnętrz. Płonący za szklanymi drzwiami ogień wywołuje dobre samopoczucie w domu. Po powrocie z jesiennego spaceru na kominku można w czajniku podgrzać wodę na świeżą herbatę, która rozgrzeje. Niektóre piece są nawet wyposażone w piekarnik. Oprócz gorącej herbaty na obiad można upiec ciasto, a nawet mięso. W końcu po co niepotrzebnie spalać gaz lub prąd, skoro takie piece dostarczają wystarczającej ilości energii do przygotowania jedzenia?

Nie zaleca się jednak czekania na ostatnią chwilę przy zakupie kominka. Moc kominka powinna być odpowiednio przeliczona i dobrana, a kiedy zimno puka do drzwi, może być problem ze zdobyciem go na czas.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować