Jak pozbyć się chwastów ze szczelin w chodniku?

29. 10. 2022

Jak pozbyć się chwastów ze szczelin w chodniku?

Każdy, kto ma kostkę brukową w swoim ogrodzie, raz po raz boryka się z tym samym problemem – przerastaniem chwastów. Nawet w najlepiej ułożonym chodniku chwast zawsze znajduje pęknięcie, zapuszcza korzenie i zaczyna kiełkować. To cud, że może żyć z minimalną ilością wilgoci i składników odżywczych. Niestety, ku naszemu niezadowoleniu…

Sposoby na usunięcie chwastów

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się chwastów. Usunięcie mechaniczne jest najbardziej pracochłonne.

Drugą opcją jest zalanie ich wrzącą wodą. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy nawierzchnia nie jest rozległa i jest tylko kilka chwastów. W przeciwnym razie przez cały dzień będziesz wielokrotnie gotować wodę w czajniku, aby dokładnie wypłukać wszystkie chwasty aż do korzeni.

Często zaleca się również podlewanie chwastów octem lub sodą.

Jednak stosunkowo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie tak zwanego wypalacza chwastów. Działa jak zwykła opalarka. Na przykład HECHT 2212 spełnia zarówno funkcję wypalacza chwastów, jak i funkcję pistoletu na gorące powietrze. Wystarczy odłączyć nasadkę z długim uchwytem, ​​nacisnąć przycisk blokujący i obrócić krótką rączkę do pozycji pistoletu. Dzięki redukcyjnej dyszy do grilla może być również używany do rozpalania i nadmuchiwania grilli.

Korzystanie z elektrycznego wypalacza do chwastów jest łatwe, a można nawet rzec przyjemne. Nie musisz się schylać, pistolet spali roślinę na popiół w kilka sekund. Ale zdecydowanie nie używaj go w pobliżu materiałów łatwopalnych. Na przykład wypalanie chwastów wokół ścian drewnianej szopy lub domku ogrodowego może być bardzo niebezpieczne.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować