Zabezpieczenie szopy: Jak chronić dobytek przed złodziejami

09. 11. 2023

Zabezpieczenie szopy: Jak chronić dobytek przed złodziejami

Każdy, kto posiada ogród, musi rozwiązać problem przechowywania narzędzi, sprzętu ogrodowego, rowerów czy innego sprzętu ogrodniczego. Jeśli nie chcesz robić magazynu z garażu i parkować samochód w ogrodzie, rozwiązaniem problemu jest budowa szopy lub domku ogrodowego.

Na budowę szopy lub domku ogrodowego nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, pod warunkiem zachowania określonych parametrów. Należy pamiętać, że tak jak w przypadku domu rodzinnego, również domek ogrodowy należy właściwie zabezpieczyć przed włamaniem stosując np. solidny zamek lub kłódkę.

W takim domku przechowujemy zazwyczaj cenne rzeczy, takie jak sprzęt ogrodowy, narzędzia elektryczne lub akumulatorowe, rowery i inne przedmioty, które mogą być kuszące i interesujące dla złodziei.

Dlatego zdecydowanie warto zainwestować czas i pieniądze w solidne drzwi wyposażone we wkładkę z zamkiem, do pokonania których złodziej potrzebuje trochę doświadczenia i sprzętu. Jeśli nie masz możliwości wyposażenia szopy w takie drzwi, przymocuj do nich naprawdę mocny kuty zawias. Aby go przymocować, użyj śrub z nakrętkami i podkładkami. Zapomnij natomiast o zwykłych śrubach, ponieważ można je łatwo wyciągnąć z drewna. Nie oszczędzaj też na zamku.

Jeśli domek ogrodowy posiada okna, wskazane byłoby oczywiście zaopatrzenie ich w zamykane okiennice. Jeśli jednak nie chcesz lub nie możesz zamontować okiennic, załóż chociaż zasłony lub firanki za okna, co uniemożliwi złodziejom podglądanie tego, co jest przechowywane w domu. Powód jest prosty: czasami wysokiej jakości zabezpieczenie drzwi może początkowo zniechęcić złodzieja do włamania, jeśli nie wie, co kryje się za drzwiami. Jeśli jednak będzie miał okazję wcześniej zajrzeć do okna i sprawdzić, jakie skarby znajdują się w środku, może to pobudzić jego wysiłki w celu pokonania drzwi.

Nawet jeśli zabezpieczenie wszystkiego jak sejf nie do zdobycia jest nierealne, odpowiedni zamek w drzwiach może odstraszyć dużą liczbę niepożądanych gości. Chociaż wysokiej jakości drzwi z zamkiem mogą oznaczać pewną inwestycję, mogą zaoszczędzić wiele zmartwień i pieniędzy w przyszłości.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować