Zakaz dotyczący zwierząt domowych: co nas czeka?

09. 11. 2023

Zakaz dotyczący zwierząt domowych: co nas czeka?

W ciągu ostatnich kilku dni prasę i Internet zalały informacje, że UE planuje zakazać hodowli niektórych zwierząt. Jaka jest prawda?

Prawda jest taka, że ​​Komisja Europejska naprawdę zaczęła zajmować się petycjami niektórych działaczy, których celem jest ochrona zwierząt przed niewłaściwym traktowaniem. Krążą pogłoski, że w ciągu dwóch lat powinna powstać lista zwierząt, których hodowla będzie zakazana w warunkach domowych, lub odwrotnie, lista zwierząt, których hodowla jest dozwolona.

Część hodowców już bije na alarm, a po sieci krążą różne teorie prawdopodobnych list. Choć mówi się, że nie ma dymu bez ognia, to jednak bezcelowe byłoby przesądzanie jakichkolwiek wniosków przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji (jeśli taka istnieje). Pytaniem jest także, czy w przypadku przyjęcia rozporządzenia, będzie ono obowiązywać wszystkie państwa członkowskie.

Paradoksem jest to, że często mówi się np. o zakazie hodowli chomików, które są w naszym kraju bardzo popularne ze względu na swoją bezpretensjonalność i często stają się pierwszym stworzeniem, które rodzice kupują swoim dzieciom. Dzięki chomikowi dzieci uczą się odpowiedzialności i miłości do zwierząt.

Pewne jest już jednak, że jakiekolwiek ograniczenia hodowlane nie będą dotyczyć zwierząt domowych. Dlatego hodowcy psów i kotów mogą spać spokojnie.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować