Zamiatarki: Skuteczne sprzątanie nie tylko chodników

17. 10. 2023

Zamiatarki: Skuteczne sprzątanie nie tylko chodników

Chociaż czyszczenie chodników, parkingów i innych powierzchni zewnętrznych jest potrzebne przez cały rok, jesienią i zimą staje się koniecznością. Brzydka pogoda i mokre, opadłe liście sprawiają, że chodniki i drogi są śliskie, co stwarza zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

W ogrodzie możemy z łatwością zebrać liście za pomocą odkurzacza, jednak w przypadku ciężkich i lepkich, mokrych liści może to nie być wystarczająco skuteczne. Na trawniku nie musi to być duży problem, wystarczy poczekać, aż liście trochę przeschną. Jednak czekanie, aż liście na chodniku wyschną i tym samym narażanie się na kontuzję, nie jest właściwym rozwiązaniem. W takiej sytuacji wystarczy chwycić za miotłę i mozolnie zamiatać liście. Jeśli od wejścia do bramki jest krótka droga, możesz ją w mgnieniu oka zamiatać ręcznie. Większego wysiłku wymaga jednak sprzątanie parkingu, podjazdów czy dłuższych chodników wokół budynku. I tu z pomocą przychodzą szczotki mechaniczne.

Małe bezprzewodowe szczotki obrotowe są absolutnie idealne do prac wokół domu. Z łatwością zamiatają liście, kurz i żwir z chodników, miejsc parkingowych, tarasów i innych utwardzonych powierzchni.

Jednakże duże zamiatarki z napędem silnikowym są bardziej odpowiednie do większych obszarów. Szczotkę można odchylić, dzięki czemu materiał będzie zamiatany na bok, lub można ją wyposażyć w pojemnik, do którego zbierane będą liście i inne zanieczyszczenia.

Szczotki silnikowe zazwyczaj wyposażone są we własny napęd, dzięki czemu poruszają się o własnych siłach, a operator nie musi ich pchać. Bez problemu radzą sobie także ze świeżo spadłym śniegiem. W odróżnieniu od klasycznej odśnieżarki zamiatają chodnik do sucha, niestety nie radzą sobie z ubitym śniegiem, dlatego istnieje możliwość wyposażenia niektórych zamiatarek w lemiesz, a nawet wymianę szczotki na pełnoprawną dwustopniową odśnieżarkę. Z łatwością poradzi sobie nawet z dużą warstwą ciężkiego śniegu.

Zamiatarki mogą zaoszczędzić dużo czasu. Potrafią w jednej chwili wykonać pracę, której wykonanie normalnymi środkami zajęłoby kilku osobom kilka razy więcej czasu. Efektem jest skuteczne czyszczenie chodników i dróg, a w przypadku mokrych liści i śniegu szybka eliminacja ryzyka wypadków.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować