Drewno opałowe – czas przygotować się na zimę!

01. 08. 2023

Drewno opałowe – czas przygotować się na zimę!

Zima może wydawać się odległą porą roku, ale teraz jest właśnie najlepszy czas, żeby zaplanować zimowe prace w ogrodzie. Jeśli masz kominek lub piec, to teraz jest czas na zakup drewna opałowego i zrobienie zapasów na zimę. Im szybciej zajmiesz się tematem drewna na opał tym jest większa szansa, że dostaniesz na nie dobrą cenę.

Zaopatrywanie się w drewno w tym okresie może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ponadto istnieje inna świetna opcja obniżenia kosztów poprzez samodzielną obróbkę drewna. Choć może się to wydawać trudne, nowoczesne narzędzia i technologia mogą znacznie ułatwić pracę.

Kiedy obrabiasz drewno w domu, możesz użyć łuparki do drewna, które pozwalają szybko i łatwo rozłupać drewno na mniejsze kawałki. Dzięki temu masz możliwość lepszego dopasowania wielkości drewna do rozmiarów Twojego kominka lub pieca.

Piła łańcuchowa to kolejny świetny pomocnik, który pozwala szybko przyciąć drewno na odpowiednią długość. Z piłą łańcuchową praca staje się znacznie wydajniejsza i przyjemniejsza. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego ważne jest, aby używać sprzętu ochronnego, takiego jak okulary i rękawice.

Kolejnym ważnym pomocnikiem jest samozamykający się stojak do drewna. Kłoda jest w nim mocno usadowiona własnym ciężarem, więc nikt nie musi jej przytrzymywać. Gdy tylko ją przetniesz, ostatnia kłoda wypadnie pod własnym ciężarem.

Jeśli nie czujesz się na siłach do pracy z piłą łańcuchową, możesz wypróbować pilarkę tarczową. Piła typu rocker jest bezpiecznie schowana pod systemem osłon, dzięki czemu cięcie drewna jest całkowicie bezpieczne przy przestrzeganiu procedury pracy. Prace przebiegają sprawnie i można szybko zapełnić drewutnię zapasem drewna na całą zimę.

Czy ten artykuł był dla ciebie interesujący?
Udostępnij.
Może Cię zainteresować