Pokaż kategorie

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9334 SQ

Odśnieżarka spalinowa dwustopniowa z napędem. Silnik Hecht OHV o mocy 13 KM. Szerokość robocza 87 cm. Rozrusznik elektryczny z sieci 230V, reflektor. Waga 127 kg. Pełny opis ▼

Cena z VAT 6 999.98 zł

Cena bez VAT 5 691.05 zł

Chwilowo niedostępny

Przepraszamy, ale produkt nie jest w tej chwili dostępny. Czy chcesz być informowany o jego dostępności? Aktywuj powiadomienia, aby monitorować dostępność, a otrzymasz wiadomość, gdy tylko towary będą dostępne.

Santander
Kup na raty

Wybierz opcję, która Ci odpowiada
Np. 700.00 zł + 10 ⨯ 700.00 zł

Oblicz

Zobacz dostępność Porównaj produkty

Kod towaru: HECHT9334SQ  |  Gwarancja: 24 miesiące

Odśnieżarka spalinowa -  HECHT 9334 SQ Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9334 SQ

Opis przedmiotu

Odśnieżarka HECHT 9334 SQ to ponadstandardowo wyposażona maszyna, która bez problemu poradzi sobie z dużą ilością śniegu. Sercem odśnieżarki jest potężny czterosuwowy silnik OHV HECHT o mocy 13 KM i pojemności 375 cm3. Szerokość robocza to przyzwoite 87 cm, przy max. wysokości 51 cm. Noże stalowe zabezpieczone masywną obudową poradzą sobie z ubitym i zamarzniętym śniegiem. Następnie jest wyrzucany przez komin na odległość 15 m. Komin można wygodnie regulować z pozycji operatora w zakresie 190°.

Ostrza noży są montowane na śrubach ścinanych, więc jeśli uderzą w ukryty kamień, beton lub krawężnik w śniegu i zostaną nagle zatrzymane, śruby te zostaną ścięte, zapobiegając uszkodzeniu kół zębatych lub innych części maszyny. Wymiana ściętych śrub zajmuje wtedy krótki czas i można kontynuować pracę niemal natychmiast.

W przypadku tej odśnieżarki, oprócz wysokiej wydajności, duży nacisk położono również na komfort operatora. Maszyna wyposażona jest w rozrusznik elektryczny, uruchomienie odbywa się poprzez podłączenie do zwykłego gniazdka elektrycznego 230V. Eliminuje to problem używania baterii podczas mrozów. Po uruchomieniu wystarczy odłączyć przecinarkę od sieci i podczas krótkich przerw w pracy rozgrzany silnik można bez problemu uruchomić za pomocą klasycznego pociągnięcia rozrusznika. Na głównym panelu znajdziesz wszystkie główne dostępne elementy sterujące, takie jak pokrętło kierunku rzutu, dźwignia zmiany biegów, dźwignia regulacji odległości rzutu, przełącznik reflektorów LED i przełącznik podgrzewania uchwytów. Ślimak noża opuszczamy dźwignią na lewym uchwycie, napęd opuszczamy dźwignią na prawym uchwycie. Dźwignia blokady mechanizmu różnicowego znajduje się pod prawym uchwytem. Po naciśnięciu tej dźwigni, urządzeniem można łatwo manewrować podczas skręcania, po zwolnieniu oba koła stabilnie zazębiają się. Odśnieżarka wyposażona jest w skrzynię biegów z sześcioma biegami do przodu i dwoma biegami wstecznymi. W ten sposób możesz łatwo dostosować prędkość jazdy do aktualnego stanu rzucanego śniegu.

Ruch przecinarki jest obsługiwany przez duże koła 16 x 6,5 - 6" z głębokim bieżnikiem dla idealnej trakcji w ekstremalnych warunkach. Waga przecinarki to 127 kg.

 

Rozrusznik elektryczny

rozrusznik elektryczny

Odśnieżarka wyposażona jest w rozrusznik elektryczny. Maszynę można łatwo uruchomić podłączając ją do zwykłej sieci elektrycznej 230V/50Hz za pomocą odpowiedniego przedłużacza. Dzięki temu eliminowany jest problem akumulatorów podczas mrozów, a odśnieżarka dysponuje nieograniczonym zapasem energii do uruchomienia. Naciśnij przycisk rozrusznika, aby go uruchomić. Po rozgrzaniu silnika można go uruchomić za pomocą linki rozrusznika po krótkich przerwach w pracy.

Blokada mechanizmu różnicowego

Blokada mechanizmu różnicowego

W normalnym użytkowaniu obcinak zazębia się jednocześnie z obydwoma kołami. W połączeniu z wysokiej jakości oponami o głębokim bieżniku uzyskuje się wysoką przyczepność, co zapewnia doskonałą zdolność do jazdy w terenie. Jednocześnie jednak zmniejsza to manewrowość noża na zakrętach. Aby obsługa była jak najwygodniejsza i najłatwiejsza, dźwignia blokady mechanizmu różnicowego znajduje się pod prawym uchwytem. Naciśnij go, aby otworzyć przesłonę, a maszyna będzie bardzo łatwa w manewrowaniu. Pozwala to obsługiwać odśnieżarkę nawet na powierzchniach o złożonej konstrukcji, bez problemu można skręcać i omijać przeszkody.

Podgrzewane uchwyty

Podgrzewane uchwyty

Odśnieżarka przeznaczona jest do pracy w mrozy, jednym z warunków jej wygodnego i bezpiecznego użytkowania są ręce które nie tracą czucia pod wpływem mrozu. Ogrzewanie uchwytów można włączyć przełącznikiem na panelu głównym. Uchwyty ogrzewają wtedy dłonie i można wygodnie pracować nawet w najzimniejszych warunkach.

Regulowane ślizgacze

Szybowce

Obudowa wirnika wyposażona jest po bokach w regulowane ślizgacze z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu łatwiej ślizga się po powierzchni, nie pozostawia rys ani rdzy na chodniku. Jednocześnie ślizgacze pozwalają na precyzyjną regulację wysokości krawędzi tnącej i noży tnących. Na gładkich betonowych lub asfaltowych nawierzchniach i można zmniejszyć wysokość, aby śnieg był doskonale usuwany. Możesz używać wyższych pozycji na nierównych powierzchniach lub żwirze. Ślizgacze są dwustronne, jeśli jedna strona się za bardzo zużyje, można je obrócić co podwaja ich żywotność.

Śruby ścinające

Śruby ścinające

Choć dzięki wysokiej wydajności i stalowym ostrzom wirnik bez problemu radzi sobie z zamarzniętym śniegiem, przedmioty ukryte w śniegu mogą go uszkodzić. Nawet najbardziej ostrożny operator może natknąć się na ukryte przedmioty w głębokim śniegu. Łopatki wirnika są zatem przymocowane do wału napędowego za pomocą śrub ścinanych, które działają jak bezpiecznik. Jeśli ostrza nagle się zatrzymają, śruby zostaną odcięte, a świder zatrzymuje się na wale, zapobiegając uszkodzeniom. Wymiana śrub zajmuje wtedy kilka minut, a maszyna może natychmiast kontynuować pracę.

Reflektor roboczy

Śruby ścinające

Zimą dni są krótsze, dlatego zakłada się, że odśnieżarka będzie używana w ciemności wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Dlatego maszyna wyposażona jest w mocny reflektor LED, który niezawodnie oświetla przestrzeń przed odśnieżarką.

Panel sterowania

Panel sterowania

Aby praca z przecinarką była prosta, wszystkie główne elementy sterujące są łatwo dostępne na panelu kierownicy. Znajdziesz tu dźwignię zmiany biegów, regulację wysokości i odległości wyrzutu, możesz obrócić komin o 190° za pomocą uchwytu na panelu, włącznik reflektora oraz włącznik ogrzewania uchwytów.

Duży komin wydechowy

Komin zrzutowyAby odśnieżarka pracowała niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach bez ciągłego zapychania się, wyposażona jest w duży i szeroki komin stalowy. Dzięki konstrukcji komina śnieg może być wyrzucany na odległość do 15 m. Stalowa konstrukcja zwiększa również bezpieczeństwo, gdy lemiesze podniosą ukryty w śniegu przedmiot. Dolna część komina wyposażona jest wewnątrz w siatkę zabezpieczającą. Jest to ruchome, aby nie przeszkadzało w odśnieżaniu, ale jednocześnie uniemożliwia włożenia ręki do ostrzy drugiego stopnia, jeśli operator nie zastosuje się do instrukcji bezpiecznego użytkowania. Komin jest w pełni kontrolowany za pomocą elementów na głównym panelu przecinarki. Można go obracać w zakresie 190°. W ten sam sposób możliwe jest zdalne sterowanie górną częścią komina bezpośrednio z panelu operatora, który steruje długością rzutu.

Czytaj dalej

Dane techniczne

Rodzaj silnika spalinowy
typ silnika OHV 4-suwowy
Moc 13 KM
Napęd Tak
Waga 127 kg
Starter elektryczny Tak
Szerokość robocza 87 cm
Pojemność 375 cm3
Reflektor Tak
Max. wyrzut 15 m
Wysokość robocza 51 cm
Regulacja komina 190°
Podgrzewane rączki Tak
Biegi 6 do przodu / 2 wsteczne
Czytaj dalej


Powiązane towary 6

Odśnieżarka spalinowa -  HECHT 9534 SQ

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9534 SQ

Dwustopniowa odśnieżarka spalinowa napędzana silnikiem o pojemności 420 cm3. Moc 15 KM. Obudowa wirnika 87 x 51 cm. Odległość rzucania 15 m. Podgrzewane uchwyty. Waga 146 kg.


8 999.98 zł z VAT 

Chwilowo niedostępny
Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9661

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9661

Odśnieżarka spalinowa dwustopniowa z napędem. Silnik Hecht OHV o mocy maksymalnej 6,5 KM. Obudowa wirnika 61 x  53 cm. Zasięg rzucania 13 m. Regulacja komina 190°. Waga 80,3 kg.


3 499.99 zł z VAT 

Chwilowo niedostępny
Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9555

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9555

Odśnieżarka spalinowa dwustopniowa z napędem. Silnik Hecht OHV o mocy 5 KM. Szerokość (szer.) 56 cm (wys.) 40 cm. Odległość wyrzutu 9 - 12 m. Ustawienie komina 190 °. Waga 55 kg.


1 999.99 zł z VAT

Odśnieżarka spalinowa -  HECHT 9666

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9666

Dwustopniowa odśnieżarka spalinowa napędzana silnikiem o pojemności 252 cm3. Moc 7 KM. Szerokość robocza 66 cm. Odległość rzucania 15 m. Waga 110 kg.


5 999.99 zł z VAT
Gdzie kupić?
Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9542 SQ

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9542 SQ

Odśnieżarka spalinowa dwustopniowa z napędem. Silnik Hecht OHV, 15 KM. Obudowa wirnika 106 cm x 51 cm. Elektryczny rozrusznik z sieciZasięg rzucania 15 m. Regulacja komina 180°. Waga 143,6 kg


8 499.98 zł z VAT
Dostępny w sklepie internetowym Dostępny w sklepach stacjonarnych
Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9661 SE

Odśnieżarka spalinowa - HECHT 9661 SE

Odśnieżarka spalinowa dwustopniowa z napędem. Silnik Hecht OHV, 6,5 KM. Obudowa wirnika 61 x 53 cm. Rozrusznik elektryczny z sieci. Zasięg rzucania 13 m. Regulacja komina 190°. Waga 83,5 kg. Reflektor


3 999.99 zł z VAT 

Chwilowo niedostępny