- Strona główna
- Narzędzia i sprzęt ogrodniczy
- Narzędzia ogrodnicze ręczne
-
- Kosiarki do trawy
- Traktorki ogrodowe do koszenia trawy
- Aeratory i wertykulatory do trawy
- Podkaszarki do trawy (kosiarki żyłkowe)
- Kosy mechaniczne do trawy (wykaszarki)
- Kultywatory i glebogryzarki ogrodowe
- Programy akumulatorowe
- Sekatory ogrodowe
- Piły ogrodowe do cięcia drewna
- Łuparki do drewna
- Rozdrabniacze do gałęzi
- Ogrodowe dmuchawy i odkurzacze do liści
- Wózki i przyczepki ogrodowe
- Rozsiewacze sadownicze
- Pompy i hydrofory ogrodowe
- Myjki ciśnieniowe
- Zamiatarki do chodników
- Odśnieżarki i zamiatarki do śniegu
- Łopaty i pługi do śniegu na kółkach
- Opryskiwacze sadownicze i ogrodowe do roślin
- Szklarnie ogrodowe foliowe
- Tunele ogrodowe
- Kompostowniki ogrodowe
- Narzędzia ogrodnicze ręczne
- Akcesoria ogrodowe
-
- Narzędzia warsztatowe
- Elektronarzędzia
- Narzędzia akumulatorowe
- Spawarki i przyłbice do spawania
- Zamiatarki
- Betoniarki budowlane
- Piły do betonu
- Odkurzacze przemysłowe
- Kompresory warsztatowe
- Wiertnice glebowe
- Agregaty prądotwórcze
- Stoły warsztatowe
- Zagęszczarki i transportery
- Narzędzia pomiarowe do warsztatu
- Prostowniki samochodowe
- Akcesoria warsztatowe
- Ogrzewanie garażu i warsztatu
- Wciągarki elektryczne i ręczne
Narzędzia ogrodnicze ręczne
Wykonywanie prac ogrodowych wymaga od ogrodnika dostępu do odpowiedniego ekwipunku. Narzędzia ogrodowe ręczne przydadzą się każdej osobie, która chce uprawiać ogród. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór ręcznych narzędzi, dzięki którym stworzysz estetyczny ogród i zadbasz o to, aby rośliny pięknie rosły.
Jakie narzędzia ogrodowe powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?
Narzędzia ogrodowe powinny być wybrane przede wszystkim do określonego rodzaju prac oraz roślin, które rosną na danym obszarze. Ich rozmiar warto także dopasować do wielkości ogrodu czy innego terenu. Jeżeli np. poszukujesz narzędzi do prac leśnych, wybierz narzędzia leśne, które sprawdzą się do tego rodzaju działań, np. odpowiedniej wielkości szpadel czy duże grabie, ułatwiające pracę na większym terenie.
W przydomowym ogrodzie często wystarczą średniej wielkości narzędzia. Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zastanowić się nad jego funkcjami i przydatnością na prywatnej posesji.
Łopaty ogrodowe, szpadle i inne narzędzia do kopania
Szpadel i łopata ogrodowa to dwa podstawowe narzędzia, służące między innymi do przekopywania ogrodu, wykopywania rabat kwiatowych, grządek warzywnych, jak również dołów do sadzenia krzewów i drzew. Dobrej jakości szpadel powinien charakteryzować się zarówno solidnym trzonkiem, jak i mocną łyżką z ostrą krawędzią, aby dobrze wbijała się w grunt. Kupując powyższe narzędzia, warto zwrócić uwagę na wysokość oraz wagę produktu. Najlepiej dopasować je do wysokości osoby, która będzie korzystać z produktu. Zbyt niska lub zbyt wysoka łopata może być niewygodna w użyciu. Innym, mniejszym narzędziem, w które warto zainwestować, jest łopatka. Taki sprzęt przyda się podczas wykopywania miejsca na gotowe sadzonki.
Grabki i widły
Kolejnym niezbędnym narzędziem do pracy w ogrodzie są grabie. Tego typu sprzęt służy między innymi do wyrównywania grządek, ale też grabienia liści i skoszonej trawy. Trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażony ogród bez grabi. Jest to jedno z niezbędnych narzędzi, wymaganych do tego, aby utrzymać porządek na posesji. Warto również postawić na widły, które przydają się do przerzucania siana, rozprowadzania nawozu czy kopania ziemi i usuwania chwastów. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na to, aby sprzęt miał mocny klin i rączkę odpowiedniej długości.
Motyki ogrodowe
Motyka to produkt, który przyda się każdemu, komu zależy na tym, aby w ogrodzie mieć coś więcej, niż tylko drzewa i krzewy. Jest to wielozadaniowe narzędzie, które można wykorzystać między innymi do wyrywania chwastów lub do przekopywania mniejszych połaci ogrodu, szczególnie w miejscach, gdzie łyżka łopaty może być zbyt szeroka. Motyka ułatwia także spulchnianie ziemi i pomaga wydobyć z niej warzywa korzeniowe i kłącza, które nie powinny pozostać w zamarzającym gruncie. Najlepiej wybierać motykę dwustronną, czyli taką, która z jednej strony ma płaskie ostrze, a z drugiej zęby. Z takim narzędziem praca będzie jeszcze łatwiejsza.
Siekiera uniwersalna - HECHT 900444
Siekiera uniwersalna. Długość: 35 cm. waga: 650 g
59.99 zł z VAT
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
199.99 zł
Dostępny w sklepach stacjonarnych
Haczka, motyczka ręczna - HECHT 900400
Haczka, motyczka dwustronna do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie
Grabie nylonowe - HECHT 600112
Nylonowe grabie,12 zębów, szerokość 410 mm
Pasuje do drążka HECHT 600101
Sekator - HECHT 420CC
Sekator ogrodowy z mechanizmem blokującym ostrza, Ergonomiczna rączka, ostrze z wysoko gatunkowej stali.
HECHT 900402 - klin
klin z tworzywa sztucznegoGrabie nylonowe - HECHT 600123
Plastikowe grabie,23 zęby, szerokość 480 x 260 mm
Pasuje do drążka HECHT 600101
Siekiera uniwersalna - HECHT 900600
Siekiera uniwersalna o długości 30 cm. Waga klina 600 g. Waga całkowita 920 g
Piły i inne narzędzia do przycinania
Narzędzia do przycinania, takie jak nożyce czy sekator służą między innymi do przycinania gałęzi, żywopłotu czy trawy. Tego typu sprzęt jest bardzo przydatny, ponieważ pozwala na kompleksową pielęgnację nad roślinami i umożliwia zwiększenie estetyki całego ogrodu. Sekator to popularne narzędzie, występujące w różnych rozmiarach w zależności od przeznaczenia. W sklepie znajdziemy mały sekator, który bez problemu zmieści się w dłoni i pomoże w formowaniu krzewów, kwiatów, niskiego żywopłotu i przycinaniu gałązek. Duży sekator, wyróżniający się przedłużonymi uchwytami wymaga od ogrodnika posługiwania się dwoma rękami jednocześnie. Przydaje się przede wszystkim podczas przycinania grubych gałęzi na większych wysokościach. Nożyce ogrodowe świetnie sprawdzą się do przycinania trawy i roślin o delikatniejszych pnączach. Wybierając nożyce, warto zwrócić uwagę na jakość ostrza i kąt rozwarcia.
Inne narzędzia do kształtowania krajobrazu
Pielęgnacja ogrodu to nie tylko przycinanie żywopłotu. Czasem przydają się także inne narzędzia do formowania drewna czy krzewów. Odpowiednio dobrany sprzęt ułatwi utrzymanie estetycznej prezencji na terenie ogrodu. Dlatego warto postawić także na siekiery, kleszcze oraz kliny ogrodowe, które mogą pomóc zarówno w wycince określonych roślin, jak i przy formowaniu kłód z drewna lub obcinaniu grubszych gałęzi.
Korzyści z inwestowania w wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze
Jeszcze kilka lat temu większość ręcznych narzędzi ogrodowych wyglądała podobnie. Trzonek siekiery czy łopaty był wykonany z drewna, łyżki łopaty czy grabie miały ten sam monotonny metalowy kolor. Nie było wielkiej różnicy także w innych narzędziach, mały sekator charakteryzował się stonowanymi barwami, a nożyce były zazwyczaj jednokolorowe i w podobnych rozmiarach. Aktualnie wybór narzędzi ręcznych jest znacznie szerszy, a różnorodność materiału pozwala na wybór produktów lepszej i gorszej jakości.
Inwestując w narzędzia lepszej jakości, np. z wytrzymałego włókna węglowego, można sobie zapewnić lepszą jakość pracy. Stawiając na wyższą klasę sprzętu, można liczyć na to, że będą one bardziej wytrzymałe i sprawdzą się także w przypadku grubych gałęzi i twardej gleby. Większość ogrodników, którym zależy na tym, aby ich ogród był dobrze utrzymany, stawia na wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze, wiedząc, że produkt wykonany solidnie, pozwoli na dokładniejsze wykonywanie prac. Warto pamiętać o tym, że wysokiej jakości narzędzia są mniej podatne na złamania i korozję.
Porady dotyczące wyboru właściwych ręcznych narzędzi ogrodniczych
Wybierając narzędzia ogrodnicze ręczne, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość. Ważny jest jednak także rozmiar danego sprzętu oraz jego waga. Są to dwa kluczowe parametry, wpływające między innymi na komfort i ergonomię pracy. Większe narzędzia zaleca się dobierać do wzrostu użytkownika, zwracając uwagę na to, aby rączka produktu była wykonana z materiału, który dobrze dopasowuje się do dłoni, najlepiej matowego, aby podczas pracy dłonie się na nim nie ślizgały. Przed wyborem sprzętu warto również określić rodzaj gleby w ogrodzie. Jeżeli ziemia jest miękka i żyzna, lekkie narzędzia sobie z nim poradzą. W przypadku twardego gruntu lepiej zdecydować się na masywniejsze, wzmacniane produkty.